RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Urząd Regulacji Energetyki ma blokować podwyżki cen ciepła [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

– Urząd Regulacji Energetyki (URE) będzie blokował podwyżki cen za ciepło systemowe – poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Maksymalna akceptowalna podwyżka ma wynosić 40 proc. – dodała. Szefowa resortu klimatu i środowiska poinformowała na konferencji, że przygotowany został kompleksowy pakiet, który „byłby skierowany dla wszystkich użytkowników ciepła, dla tych wszystkich, którzy podgrzewają wodę, ale potencjalnie mogłyby ich dotknąć podwyżki”.

Jakie dopłaty do pelletu, drewna, oleju opałowego i gazu? Sprawdź szczegóły [WIDEO]

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała w Sejmie, że przygotowano kompleksowe rozwiązania dla odbiorców ciepła. To specjalne...

zobacz więcej

Moskwa wyjaśniła, że jednym z elementów wsparcia ma być ochrona odbiorców ciepła systemowego. Jak dodała, w przypadku odbiorców taryfowych ciepła systemowego, podmiotem, który „będzie wstrzymywał podwyżki, blokował podwyżki, będzie mroził ceny, będzie URE”.


Moskwa zaznaczyła, że podstawowym czynnikiem wpływającym na ceny jest cena surowca, gazu czy węgla. – Bazując na cenie surowca za poprzedni sezon grzewczy określanej na marzec przyjęliśmy próg akceptowalny na poziomie surowca, to jest ok. 60 proc., co nam się przekłada na taryfę w większości wypadków ok. 40-proc. podwyżki. I na tym poziomie mrozimy taryfę, czyli prezes URE nie będzie akceptował większej podwyżki – powiedziała minister.


Dodała, że w tym rozwiązaniu przewiduje się rekompensaty dla ciepłowni z budżetu państwa, jeśli wnioskowałyby o większe podwyżki.

Minister Moskwa o dywersyfikacji dostaw gazu i zapełnieniu magazynów

Minister Klimatu i Środowiska poinformowała, że polskie magazyny gazu są zapełnione w 100 procentach. Anna Moskwa mówiła o tym, przedstawiając w...

zobacz więcej

Dodatek węglowy Sejm uchwalił dzisiaj ustawę o dodatku węglowym w wysokości trzech tysięcy złotych dla gospodarstw domowych. Minister Anna Moskwa powiedziała, że rząd w pierwszej kolejności chciał pomóc osobom ogrzewającym domy węglem, ponieważ dużą część tej grupy stanowią osoby najgorzej uposażone.


Ustawa o dodatku węglowym trafi teraz do prezydenta.


Warunkiem uzyskania dodatku węglowego jest rejestracja gospodarstwa w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wnioski o dodatek będzie można składać do 30 listopada. Wypłata dodatku będzie następować w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej