RAPORT

Wojna na Ukrainie

Reporterka TVN24 przyłapana na manipulacji. Ucięła cytat pod tezę

Komercyjna stacja odwiedziła mieszkankę popegeerowskiej gminy (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Komercyjna stacja odwiedziła mieszkankę popegeerowskiej gminy (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

„Mieszkance Polanowa zostaje 10 złotych dziennie na życie. Senator Wojciech Skurkiewicz: Bądźmy poważni. Nie znam takiej osoby” – to wpis dziennikarki TVN, Agaty Adamek. W rzeczywistości wiceminister obrony poprosił, by wspomniana osoba skontaktowała się z nim i zaproponował pomoc.

– Państwa recepta na to, jak pomóc Polakom przed zimą – powiedziała Adamek zaczepiając przechodzącego senatora, wiceministra obrony narodowej, Wojciecha Skurkiewicza – Polacy dostają takie rachunki, że niektórzy mówią, że będą mieli 10 zł na dzień do przeżycia – dodała. 

 


– Bądźmy poważni. Nie znam takiej osoby, proszę mi taką osobę przedstawić, chętnie się spotkam z osobą, która mówi, że będzie mieć 10 zł... – zaproponował Skurkiewicz. Wtedy reporterka TVN przerwała mu, mówiąc, że „będzie, bo jej czynsz wzrósł dwa razy tyle”. Na prośbę o to, by rozmawiać „o rzeczach realnych” zapewniła, że „to jest konkretna pani z materiału »Faktów«”. 

Premier: Rozstrzygamy kolejny wielki program dla gmin popegeerowskich

Grzechem pierworodnym III RP było to, co działo się wokół PGR-ów. Gwałtowna transformacja doprowadziła na tych terenach do gigantycznego bezrobocia...

zobacz więcej

– Zapraszam tą panią, niech się ze mną skontaktuje. Ja chętnie jej pomogę. Chętnie jej udzielę wsparcia, również ze swojego uposażenia, jeżeli jest w tak dramatycznej sytuacji – deklarował wiceszef MON, odnosząc się do przypadku, o którym mówiła dziennikarka. Wtedy ta stwierdziła, że jednak „nie o to chodzi” i że pomoc jednej osobie „nic nie zmieni”, a chodzi o rozwiązania systemowe. 

 

– Pani przedstawiła jedną osobę, więc mówię, że mogę jej pomóc. Dzisiaj rząd od miesięcy podejmuje szereg działań: antyinflacyjne, wsparcia dla tych, którzy opalają domy przy pomocy gazu: te obniżki które były, środki finansowe, które rząd zaangażował. Teraz mamy 3 tys. zł dla tych, którzy opalają węglem, za chwilę będzie zmiana przepisów antyinflacyjnych dotyczących ogrzewania mieszkań, domów i zasilania innych instalacji również innymi źródłami energii. Realizujemy i będziemy dalej realizować pomoc dla społeczeństwa. To ważna rzecz i o tym mówił premier Mateusz Morawiecki. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna, skomplikowana, co pogłębia wojna na Ukrainie – deklarował

 

Ekipa stacji ponownie odwiedziła panią Marię z Polanowa – miejscowości położonej na popegeerowskich terenach województwa zachodniopomorskiego. Nie wiadomo, jaką część wypowiedzi ministra przekazano kobiecie. TVN cytuje jej słowa: „kto sam tego nie przeżył, tego nie zrozumie” jako skierowane do polityka Zjednoczonej Prawicy. 

 

Przeczytaj także: Szefernaker: Do woj. zachodniopomorskiego trafi kilkaset milionów złotych 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej