RAPORT

Wojna na Ukrainie

Radni PiS złożyli wniosek ws. Elżbiety Polak, marszałek woj. lubuskiego

Radni PiS z Sejmiku Województwa Lubuskiego domagają się odsunięcia marszałek Polak  (fot. facebook.com)
Radni PiS z Sejmiku Województwa Lubuskiego domagają się odsunięcia marszałek Polak (fot. facebook.com)

Radni PiS wystosowali wniosek o odwołanie ze stanowiska marszałka woj. lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Powodem jest głośna sprawa domniemanego molestowania i mobbingu wobec byłej pracownicy gorzowskiego WORD ze strony dyrektora placówki. Zdaniem radnych Polak nie zareagowała w sposób odpowiedni na sytuację, a następnie przekonywała opinię publiczną, że o sprawie dowiedziała się dopiero w czerwcu 2022 r., chociaż Zarząd Województwa Lubuskiego o sprawie wiedział od początku maja.

Bezrobocie najniższe od 32 lat

Bezrobocie jest najniższe od 32 lat. Jak przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w porównaniu z poprzednim miesiącem liczba...

zobacz więcej

Radni składający wniosek o odwołanie marszałek w swoim piśmie przekonują również o braku szybkich działań ze strony zarządu oraz „zamieceniu sprawy pod dywan”.

W ich opinii, poszkodowana liczyła na pomoc w formie stanowczych działań. Tymczasem jedyną formą interwencji ze strony zarządu, którym kieruje marszałek, miała być rozmowa telefoniczna z dyrektorem WORD.

Wniosek ma zostać zgłoszony podczas sesji Sejmiku w najbliższy poniedziałek 8 sierpnia. Podpisali się pod nim wszyscy radni PiS.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej