RAPORT

Wojna na Ukrainie

Lewandowski w Barcelonie z „9”. „Była to długa droga, ale w końcu tu jestem” [WIDEO]

Robert Lewandowski na oficjalnej prezentacji (fot.  Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)
Robert Lewandowski na oficjalnej prezentacji (fot. Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został w piątek zaprezentowany jako zawodnik hiszpańskiego klubu FC Barcelona w koszulce z numerem dziewięć na plecach. Wydarzenie odbyło się na stadionie Camp Nou w stolicy Katalonii.

Lewandowski pożegnał się z kolegami z Bayernu. „Było mi smutno"

Robert Lewandowski od niedzieli przebywa w Monachium, gdzie we wtorek oficjalnie pożegnał się z niedawnymi kolegami z Bayernu i pracownikami klubu....

zobacz więcej

Wprawdzie Polak był już zaprezentowany jako nowy gracz „Dumy Katalonii” w lipcu w Las Vegas podczas zgrupowania klubu w USA, ale w wydarzeniu tym nie uczestniczyli kibice Barcelony. Wówczas też jego koszulka nie miała numeru.

– Jestem dumny, że jestem tutaj. To długa droga, która zakończyła się happy endem. Wreszcie jestem tutaj – powiedział Lewandowski.

Gazety przypominają, że prezentacja Lewandowskiego zbiega się z rocznicą ogłoszenia przez dyrekcję Barcelony odejścia z tego klubu jego byłego kapitana Lionela Messiego. Argentyńczyk latem 2021 r. zasilił szeregi Paris Saint-Germain.

Konferencja prasowa


Po oficjalnej prezentacji Robert Lewandowski wziął udział w konferencji prasowej, na której był wychwalany przez prezesa klubu, Juana Laportę. W trakcie spotkania wyświetlony został film przedstawiający drogę polskiego piłkarza do hiszpańskiego klubu.
teraz odtwarzane
Konferencja prasowa w FC Barcelona z udziałem Roberta Lewandowskiego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej