RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pożar w szpitalu. Są ofiary

Pożar w szpitalu w Korei Południowej (fot. PAP/EPA/YONHAP)
Pożar w szpitalu w Korei Południowej (fot. PAP/EPA/YONHAP)

Pięć osób zginęło, a 44 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w piątek w szpitalu w mieście Inczon ok. 50 km na południowy-wschód od Seulu w Korei Południowej – poinformowała agencja Yonhap, powołując się na straż pożarną. Wśród ofiar jest pielęgniarka i czterech pacjentów.

Płonie oddział szpitala wojewódzkiego w Płocku [WIDEO]

Na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku (Mazowieckie) wybuchł w czwartek po południu pożar. Pali się dach parterowego...

zobacz więcej

Pożar wybuchł około godz. 10.17 czasu lokalnego (godz. 3.17 czasu polskiego) na najwyższym z czterech pięter budynku, gdzie przebywało wówczas 46 osób, w tym 33 pacjentów, ale nie było jasne, ile osób pozostawało na terenie całego budynku – przekazali urzędnicy.

 

Ogień zabił pięć osób, których ciała znaleziono na czwartym piętrze. Według aktualnych danych 44 osoby doznały obrażeń, w tym cztery – poważnych. Wcześniej agencja Yonhap podała, że obrażenia, spowodowane między innymi wdychaniem dymu, odniosło 37 osób.

 

Strażacy ugasili pożar około godz. 11.30 (godz. 4.30 w Polsce). W akcji brało udział 38 wozów strażackich i 108 strażaków. Jak podaje Yonhap, akcja ratunkowa może zająć trochę czasu ze względu na chmury dymu wewnątrz budynku.

 

Zobacz także: Pożar w szpitalu covidowym w Bukareszcie

 

Urzędnicy poinformowali, że podczas dochodzenia zostaną ustalone dokładne przyczyny i miejsce wybuchu ognia.

 


Jak przekazano, na ostatnim piętrze znajdował się szpital do prowadzenia dializ, na trzecim i drugim piętrze – klinika medycyny orientalnej oraz biura, a na pierwszym piętrze – restauracje. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej