RAPORT

Wojna na Ukrainie

Strzelanina w największym centrum handlowym w Ameryce

Klienci w panice ewakuowali się z centrum handlowego (fot. TT; Harrison Krank)
Klienci w panice ewakuowali się z centrum handlowego (fot. TT; Harrison Krank)

W największym centrum handlowym w USA na przedmieściach Minneapolis, Mall of America, doszło do strzelaniny. Wezwana na miejsce policja wciąż poszukuje sprawcy.

Druzgocące nagranie z Uvalde. Zginęło 19 dzieci, a policjant... dezynfekował ręce [WIDEO]

Teksańska gazeta opublikowała nagranie pokazujące działania policji i agentów FBI podczas krwawej masakry w szkole podstawowej w Uvalde, gdzie w...

zobacz więcej

Policja potwierdziła, że w kompleksie, uznawanym za dziewiąty tego rodzaju co do wielkości na świecie, padły strzały. Badają okoliczności incydentu. Jak zapewniali, obiekt został zabezpieczony przez licznie siły policyjne. 

  

 Na nagraniach słychać trzy strzały

 

W mediach społecznościowych można było zobaczyć krzyczącego mężczyznę, który użył broni palnej w pobliżu jednego ze sklepów. Co najmniej trzykrotnie wystrzelił z pistoletu. 

– Jedno nagranie wideo przedstawiało klientów uciekających z parku rozrywki na parterze gigantycznego centrum handlowego, trzymających na rękach dzieci i torby z zakupami. Jeszcze inne pokazało kilku policjantów, w tym jednego z karabinem, (...) a także ludzi szybko oddalających się od dużego wewnętrznego atrium – podała AP. 

Mall of America, który stał się też miejscem spotkań towarzyskich i zainteresowań turystów, odwiedza rocznie ok. 40 mln ludzi. Zakazuje noszenia broni na swoim terenie. Nie posiada jednak wykrywaczy metalu, a klienci nie są przy wejściu przeszukiwani. 

 

Zobacz także: Amerykański radiowiec ma zapłacić 4 mln dolarów rodzicom ofiary strzelaniny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej