RAPORT

Wojna na Ukrainie

Radiowiec ma zapłacić 4 mln dolarów rodzicom ofiary strzelaniny. Szokujące zachowanie

Alex Jones podczas przesłuchania przez komisję ds. zbadania ataku na Kapitol (fot. Kevin Dietsch/Getty Images)
Alex Jones podczas przesłuchania przez komisję ds. zbadania ataku na Kapitol (fot. Kevin Dietsch/Getty Images)

Sąd w Teksasie orzekł, że radiowiec Alex Jones musi zapłacić ponad 4 mln dolarów rodzicom dziecka zastrzelonego w szkole podstawowej Sandy Hook w 2012 roku. Twierdził on, że masakra, w której zginęło 26 osób, była mistyfikacją dla destabilizacji przemysłu zbrojeniowego.

„Obrzydliwe zachowanie”. Zakuli 10-latka w kajdanki i zabrali do radiowozu

Po tragedii w Uvalde, gdzie w krwawej masakrze zginęło 19 dzieci, amerykańskie służby są wyczulone na wszelkie groźby. Zupełnie poważnie...

zobacz więcej

„Decyzja zapadła w procesie o zniesławienie przeciwko Jonesowi, który utrzymywał, że strzelanina w szkole, w stanie Connecticut, w której zginęło 20 dzieci i sześciu nauczycieli, była oszustwem mającym na celu destabilizację przemysłu zbrojeniowego” – podkreśliła stacja Fox News. Dodała, że wysokość odszkodowania ustaliła w czwartek ława przysięgłych w Austin. 

 

Rodzice zabitego chłopca żądali co najmniej 150 mln dolarów 

 

Rodzice zabitego ucznia, 6-letniego Jesse Lewisa, Neil Heslin i Scarlett Lewis, pozywając Jonesa, domagali się co najmniej 150 mln dolarów odszkodowania. Obrońca oskarżonego zwrócił się do ławy przysięgłych o ograniczenie odszkodowania do ośmiu dolarów – po jednym dolarze za każdy z wniesionych zarzutów. Sam Jones ocenił, że jakiekolwiek odszkodowanie powyżej 2 mln dolarów „zatopi” jego i jego firmę. 

  

„Neil i Scarlett są zachwyceni i cieszą się na myśl o przeznaczeniu pieniędzy pana Jonesa na dobry cel. Pan Jones z drugiej strony nie będzie dziś spać spokojnie. Z odszkodowaniami za straty moralne, które wciąż nie zostały ustalone i wieloma dodatkowymi pozwami o zniesławienie w toku, jest jasne, że czas pana Jonesa na amerykańskiej scenie wreszcie dobiega końca” – cytuje Fox News adwokata rodziców zabitego chłopca, Marka Bankstona. 

  

W trakcie zeznań sądowych Neil Heslin i Scarlett Lewis mówili o wielu latach traumy jaką przeżywali. Spowodowana była morderstwem syna, ale też tym, co nastąpiło później. Przypominali o rozlegających się strzałach z broni palnej wokół ich domu, pogróżkach w sieci i przez telefon oraz nękaniu na ulicy przez obcych ludzi. 

 

Rodzice Jesse Lewisa argumentowali, że groźby i prześladowania były podsycane przez Jonesa i teorię spiskową, którą rozpowszechniał wśród zwolenników poprzez swój program radiowy oraz platformę internetową InfoWars. 

 

Zobacz także: Punktują błędy policji po masakrze 19 dzieci. „Zakuwali rodziców” 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej