RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk o energetyce. Jak rozwiązać problem? Zaskakująca odpowiedź [WIDEO]

Donald Tusk w Cieszynie (fot. PAP/Tomasz Wiktor)
Donald Tusk w Cieszynie (fot. PAP/Tomasz Wiktor)

Najnowsze

Popularne

W Cieszynie lider Platformy Obywatelskiej dużo słów poświęcił problemom energetycznym i rosnącym kosztom energii, na które skarżą mu się samorządowcy. Zapytany przez jednego z mieszkańców o to, z czego wynika problem, Donald Tusk odpowiedział jednak, że... „nie jest ekspertem”. Wyraził przy tym nadzieję, że mieszkańcy i lokalne władze sami uporają się z problemami, zanim on sam będzie mieć do tego narzędzia. Nagranie z byłym premierem podbija sieć.

Wypunktowano 10 kłamstw Tuska ws. CPK. „A mógłbym notować dalej” [WIDEO]

Donald Tusk kłamie, to nie nowina, ale takie natężenie, taka liczba konkretnych i łatwych do zweryfikowania kłamstw, musi jednak szokować – tak...

zobacz więcej

Według lidera Platformy, „kwestia energetyki cieplnej na poziomie lokalnym, szczególnie w małych miastach, to coś, co wszystkich napawa autentycznym lękiem”.  

 

Lider PO straszy przerwami w dostawach prądu 

 

– W wielu miejscach Polski słyszę obawy samorządowców, że mogą się pojawić nawet blackouty, czyli przerwy w dostawie prądu i ciepła. Ta przysłowiowa „ciepła woda w kranie” staje się jakimś testem na sprawność rządzenia. Mówię o tym z pewną satysfakcją, bo kiedyś się ze mnie śmiano, gdy mówiłem o filozofii „ciepłej wody w kranie”. Dziś widać, że lepiej mieć kogoś, kto potrafi zapewnić ciepłą wodę w kranie, niż piękne opowieści na ten temat – powiedział były premier w środę w Cieszynie. 

 

Do sieci trafiły fragmenty z wystąpienia Donalda Tuska. Zarejestrowano też sytuację, gdy byłego premiera zatrzymuje jeden z mieszkańców, dopytując o to, jakie są przyczyny wspomnianych przez polityka problemów energetycznych. 

 

– To nie ja jestem tutaj ekspertem. Wy wiecie lepiej. Wiem, że jest problem, wiem, że problem jest w trakcie rozwiązywania i wiem, że prawdziwym problemem, nie tylko energetyki cieszyńskiej, są ceny energii i brak węgla — stwierdził szef Platformy Obywatelskiej. 

 

Nie dość, że nie jest ekspertem, to jeszcze nie pomoże


Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że „problem strukturalny” będzie rozwiązany. Zadeklarował przy tym, że on sam włączy się w jego rozwiązanie „jak będzie miał narzędzia”, ale wcześniej liczy na to, że w Cieszynie sami ten problem „rozwiążą”.   

Wcześniej Tusk został także zapytany, czy zadeklaruje się jako polityk, który nie ma nic na sumieniu. Bez zawahania odparł: „Tak”. 

 

Zobacz także: Muszą zapłacić miliard za oczernianie szefa MOL. Teraz robi to Tusk

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej