RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosyjski żołnierz żali się w Onecie. Ckliwa historia okupanta

Przed Rosyjskimi najeźdźcami uciekło już z Ukrainy około 7 mln osób (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images)
Przed Rosyjskimi najeźdźcami uciekło już z Ukrainy około 7 mln osób (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Słyszałem, że jest wojna, ale nie dociekałem szczegółów. Teraz myślę, że Ukraińcy to dobrzy ludzie – mówi żołnierz z Rosji, który trafił do ukraińskiej niewoli. Twierdzi, że nie rozumie o co chodziło w rosyjskiej inwazji i chciał jedynie zarobić pieniądze. Onet podkreśla, że mężczyzna nie zna nawet nazw miesięcy. Wiedział jednak, jak prowadzić czołg i strzelać do niewinnych ludzi, których ojczyznę najechał.

Dulkiewicz poniosły emocje. „Lotos oddano w ręce morderców i łapówkarzy"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że przejęcie przez Orlen stacji na Węgrzech i Słowacji w zamian za oddanie części stacji...

zobacz więcej

– Od rana do wieczora byłem w pracy i rzadko oglądam telewizję, bo jest w niej dużo reklam i nie lubię tego. Słyszałem, że jest wojna, ale nie dociekałem szczegółów. Teraz myślę, że Ukraińcy to dobrzy ludzie – żali się w rozmowie z Onetem rosyjski żołnierz.


Podkreśla, że czas w niewoli upływa mu na modlitwie. Nie jest wierzący, ale w skrajnej niedoli szuka ostatniej deski ratunku. 


Zobacz także ->  Rosyjski żołnierz: Mój kumpel wszystkich rozstrzelał i zgwałcił. A jeszcze medal dadzą [WIDEO]

 

– Któregoś dnia poprosiłem chłopaków o modlitwę Ojcze nasz i ktoś na drugi dzień mi to przyniósł – opowiada. 


Twierdzi, że zgłaszając się do wojska szukał jedynie możliwości wzbogacenia się. Przekonuje, że nie miał pojęcia, iż zaproponują mu wyjazd na Ukrainę. Gdy padła taka propozycja, zgodził się. Posłanka PiS: Solidarność? Niemcy grają na to, by Ukraina jak najszybciej przegrała

Niemcy latami krytykowali Polskę za brak solidarności ws. nielegalnych imigrantów, a teraz sami odmawiają przyjmowania uchodźców z Ukrainy. –...

zobacz więcej

– Powiedzieli mi, że można na Ukrainę. Odparłem, że nie byłem w wojsku, nie wiem, co i jak, nie idę tam. Zapytali, czy mam prawo jazdy. Zgodziłem się zostać kierowcą BTR-a (rosyjski transporter opancerzony - przyp. red.). Kiedy już przywieziono nas do przydzielania, powiedzieli, że nie ma miejsc dla kierowców BTR-ów, że można iść do piechoty lub być kierowcą czołgu. Znowu się zgodziłem – opowiada Onetowi Rosjanin.


Zobacz także ->  Podoliak o Rosjanach: Kradną sedesy, a przydałoby im się lustro

 

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, podobną historię opowiada większość jeńców. Pojmani Rosjanie nie przyznają się do mordowania dzieci i gwałcenia kobiet (zobacz - Pięciu Rosjan zgwałciło 14-latkę. Szokujące informacje)


Nagrania i zdjęcia potwierdzają, że tysiące okupantów okradało ukraińskie domy i zabierało ze sobą do Rosji lub na Białoruś dorobek życia mieszkańców Mariupola, Chersonia czy Charkowa (zobacz - Rosjanie „zdemilitaryzowali” sklep. SBU ujawnia nagranie). Pytani o zbrodnie i bombardowania ukraińskich miast przekonują, że nie wiedzieli co się dzieje i jedynie wykonywali rozkazy przełożonych. Tymczasem w obawie o swoje życie, z Ukrainy uciekło już przed nimi miliony niewinnych osób. Wiele z nich trafiło do Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej