RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Upalny czwartek, nawet 36 stopni Celsjusza

Po południu będzie upalnie niemal w całej Polsce (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Po południu będzie upalnie niemal w całej Polsce (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, 30 stopni – prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Obfite zbiory pszenicy w Rumunii

Rumuńscy rolnicy zakończyli niemal w całości tegoroczne prace przy zbiorach pszenicy. Plony są tak duże, że będzie można je eksportować -...

zobacz więcej

O poranku na wschodzie – jak podkreśla synoptyk IMGW Dorota Pacocha – wystąpią silne zamglenia i mgły, które będą ograniczać widzialność do 500 metrów. Temperatura o tej porze będzie się wahać od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 st. C na zachodzie.

Po południu będzie upalnie niemal w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o upałach. – Ostrzeżeniem będzie objęty prawie cały obszar kraju, prócz wschodnich terenów – wskazała Pacocha.

Zgodnie z prognozą w czwartek najcieplej będzie na zachodzie. Tam temperatura sięgnie 36 stopni Celsjusza. Słonecznie i ciepło będzie także w centrum, do 30 st. C. Nieco chłodniej na krańcach wschodnich oraz nad morzem 27-28 stopni, najniższa za to na Podhalu - 26 st. C.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej