RAPORT

Pogarda

Maseczki. Niemieckie media ujawniają, kiedy ma wrócić obowiązek ich noszenia

Obowiązek noszenia maseczek może powrócić od października(fot. Shutterstock)
Obowiązek noszenia maseczek może powrócić od października(fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Niemieccy ministrowie zdrowia i sprawiedliwości, Karl Lauterbach i Marco Buschmann, uzgodnili projekt nowych regulacji dotyczących koronawirusa w ustawie o ochronie przed zakażeniami. Do dokumentu dotarł portal tygodnika „Spiegel”. Projekt przewiduje m.in. obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach.

Podwoiła się liczba hospitalizacji. COVID-19 najmocniej wraca w Europie

W europejskim regionie WHO w ciągu zeszłego tygodnia odnotowano prawie 3 mln nowych przypadków COVID-19. – Stanowi to niemal połowę wszystkich...

zobacz więcej

Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 października br. do 7 kwietnia 2023 roku. Zgodnie z projektem, maseczki FFP2 lub porównywalne powinny być od października ponownie noszone w publicznie dostępnych pomieszczeniach.


Z tej zasady zwolnione są dzieci poniżej szóstego roku życia, podobnie jak osoby, które nie mogą nosić maski ze względów medycznych. W szpitalach i placówkach opiekuńczych dodatkowo wymagany będzie test na obecność koronawirusa. Obowiązek noszenia maseczek powinien nadal dotyczyć lokalnego transportu publicznego, a także podróży w pociągach dalekobieżnych oraz podróży lotniczych.


W szkołach i świetlicach ponownie mają być noszone maseczki medyczne.


„Jeśli sytuacja z infekcjami koronawirusem pogorszy się od października, maseczki będą obowiązkowe także w barach i restauracjach” – pisze w środę portal tygodnika „Spiegel”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej