RAPORT

Tusk kontra Tusk

Widzowie nie zobaczą filmu „Batgirl”. Produkcja pochłonęła 90 mln dolarów

 W rolę Batgirl wcieliła się w nim Leslie Grace (fot. Materiały prasowe)
W rolę Batgirl wcieliła się w nim Leslie Grace (fot. Materiały prasowe)

Realizowany dla platformy streamingowej HBO Max komiksowy film „Batgirl” miał być jedną z dwóch okazji do tego, by ponownie zobaczyć Michaela Keatona w stroju Batmana. Tak się jednak nie stanie, bo produkcja nie trafi do widzów. Portal „Variety” potwierdził informacje gazety „The New York Post” o decyzji studia Warner Bros. Discovery, które postanowiło, że „Batgirl” nie zostanie pokazany ani na platformie streamingowej, ani w kinie.

Jennifer Lopez z okazji urodzin wypuściła na rynek nową linię kosmetyków

Jenifer Lopez tydzień temu sformalizowała związek z Benem Affleckiem, biorąc z nim ślub w Las Vegas. Kilka dni później obchodziła 53. urodziny,...

zobacz więcej

Źródła, na które powołuje się portal „Variety” twierdzą, że decyzja studia nie jest związana z jakością filmu czy zaangażowaniem twórców w jego realizację. Wynika ona ze zmiany podejścia szefów Warner Bros. Discovery do własnych produkcji. 

 

Obecnie wytwórnia stawiać będzie na wysokobudżetowe widowiska, tzw. blockbustery, przeznaczone do dystrybucji kinowej. Choć budżet „Batgirl” wyniósł 90 milionów dolarów, film od początku realizowany był na potrzeby małego ekranu i platformy streamingowej HBO Max, gdzie miał mieć swoją premierę. 

 

Trudno oceniać decyzję studia Warner Bros. Discovery inaczej niż szokującą. Studia filmowe przeważnie starają się na wszelkie możliwe sposoby odzyskać choć część zainwestowanych w projekt pieniędzy. A w tym przypadku mowa o naprawdę dużej i kosztownej produkcji, która miała szczycić się efektownymi popisami kaskaderskimi oraz świetną obsadą. 


Świetna obsada


W rolę Batgirl wcieliła się w nim Leslie Grace. Postać jej ojca – komisarza Gordona – zagrał laureat Oscara za rolę w filmie „Whiplash”, J.K. Simmons. Głównego złoczyńcę, Firefly'a, zagrał wracający na ekran Brandon Fraser, a jako Człowiek–Nietoperz miał się tu pojawić Michael Keaton. Za kamerą filmu stanęli twórcy „Bad Boys for Life”: Adil El Arbi i Bilall Fallah. 

Gra komputerowa uznana za lek. Będzie przepisywana na receptę

Przemierzasz statkiem kosmicznym różne światy i zbierasz przedmioty. Brzmi jak opis prostej, wręcz archaicznej gry komputerowej. Ale EndeavorRx to...

zobacz więcej

Niepewna jest też przyszłość innego filmu studia Warner Bros. Discovery, w którym Keaton powtarza rolę Batmana. Choć na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, że przyszłoroczna premiera filmu „The Flash” miałaby się nie odbyć, studio wciąż zmaga się z kłopotami, jakie sprawia gwiazdor tej produkcji, Ezra Miller.  

 

Natomiast na pewno do kin nie trafi kontynuacja animowanego „Scooby–Doo”, film „Scoob!: Holiday Haunt”. Projekt trafił na półkę, choć wydano na niego już ponoć 40 milionów dolarów. 

 

Decyzja o wycofaniu się z dystrybucji filmu „Batgirl” to wynik zmian we władzach studia Warner Bros. Discovery. Poprzedni prezesi, Jason Kilar i Ann Sarnoff, stawiali na streamingi, czego efektem była m.in. kontrowersyjna decyzja o jednoczesnej premierze największych hitów studia w kinach i na streamingu. Nowy prezes, David Zaslav, będzie stawiał teraz na kino, co ma również naprawić stosunki z twórcami filmowymi niezadowolonymi z poprzednich decyzji studia.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej