RAPORT

Pogarda

Ukraina. Rosyjski atak rakietowy w pobliżu granicy z Polską

Rejon czerwonogrodzki jest położony na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)
Rejon czerwonogrodzki jest położony na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjskie wojska przeprowadziły we wtorek atak rakietowy na rejon (powiat) czerwonogrodzki, w pobliżu granicy z Polską - poinformował na Telegramie szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki. Nie są jeszcze znane szczegóły tego zdarzenia.

Ataki Rosjan w obwodzie donieckim. Są ofiary pośród cywilów

Na skutek rosyjskiej agresji w obwodzie donieckim, na wschodzie Ukrainy, minionej doby zginęło sześciu cywilów, a 15 zostało rannych – poinformował...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

"Na miejsce pojechały właściwe służby” - napisał Kozycki.

Poprzednie rosyjskie ataki na cele w regionie lwowskim miały miejsce m.in. 26 marca, czyli w dniu wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. We wtorek w Kijowie przebywa minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau, który udał się na Ukrainę jako urzędujący przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Rejon czerwonogrodzki jest położony na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy. Graniczy z powiatami tomaszowskim i hrubieszowskim województwa lubelskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej