RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Upały dotarły nad morze. Gdzie mogą wystąpić burze?

W środę upały dotrą nad morze (fot. PAP/Marcin Bielecki)
W środę upały dotrą nad morze (fot. PAP/Marcin Bielecki)

IMGW informuje, że Europa północna oraz południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Barentsa oraz Krymem wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmą swym zasięgiem wyże. Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wschodnia i centralna część kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, nad część zachodnią zacznie napływać masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Pożar w Czeskiej Szwajcarii. Straż podaje najnowsze informacje

Pożar w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria jest pod kontrolą – poinformowała we wtorek straż pożarna. Ogień już się nie rozprzestrzenia. Strażacy...

zobacz więcej

W środę w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe także burze.

Temperatura maksymalna od 26 st. C, 28 st. C na wschodzie oraz nad morzem do 30 st. C, 33 st. C na zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 24 st. C. Wiatr słaby, na północny miejscami umiarkowany, na wschodzie kraju z kierunków wschodnich, na zachodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. W nocy zachmurzenie małe, na północy miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od 15 st. C do 20 st. C, chłodniej, od 12 st. C do 14 st. C będzie na krańcach wschodnich kraju i w rejonach podgórskich.

Tragiczna śmierć na polu. Rolnik próbował ugasić płonące zboże

Nie żyje 50-latek, który próbował ugasić płonące zboże na swoim polu. Do tragedii doszło w Zofijówce na Lubelszczyźnie. Mężczyzna doznał rozległych...

zobacz więcej

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czwartek zachmurzenie małe, na północy także umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27 st. C, 29 st. C na krańcach wschodnich kraju oraz nad morzem, około 31 st. C w centrum do 32 st. C, 36 st. C na zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, jedynie na południowym wschodzie kraju wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego.W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej