RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Lewandowski wrócił do Monachium

Robert Lewandowski (fot. Getty Images)
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Robert Lewandowski od niedzieli przebywa w Monachium, a w planach ma m.in. oficjalne pożegnanie z niedawnymi kolegami z Bayernu i pracownikami klubu – informują niemieckie media. Nie wiadomo, czy dojdzie do spotkania polskiego piłkarza, który odszedł do Barcelony, z władzami mistrza Niemiec.

„Nazywam się Robert, jestem z Polski, mieszkam w Barcelonie”. Prezentacja „Lewego”

Robert Lewandowski oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Barcelony. Do uroczystości z udziałem prezydenta klubu Joana Laporty doszło w Miami,...

zobacz więcej

Według dziennika „Bild” Lewandowski przyjechał do Monachium w niedzielę, tuż po zakończeniu tournee po USA jego nowego zespołu. We wtorek ma podobno dojść do spotkania i oficjalnego pożegnania z kolegami z drużyny, a także pracownikami Bayernu. Spekuluje się też, że dojdzie do rozmowy z kierownictwem klubu, ale to ponoć nie jest pewne. 


– Jestem w Monachium, zobaczymy, co się wydarzy, ale czekam na to bez emocji. Oczywiście uważam, że jest o czym porozmawiać. Ojciec uczył mnie, że niezależnie od tego, skąd wychodzę, to lepiej nie trzaskać drzwiami... A on (Lewandowski) jest na najlepszej drodze, by właśnie to zrobić – powiedział dyrektor sportowy Bayernu Sahan Salihamidzic, którego chłodne relacje z polskim piłkarzem nie są tajemnicą. 


Lewandowski już po odejściu do Barcelony skrytykował w wywiadzie dla amerykańskiej stacji ESPN postawę władz Bayernu w trakcie transferowej sagi. Ocenił, że było w tym „dużo polityki”. 


– Klub próbował znaleźć argument, przez który nie może pozwolić mi odejść, ponieważ miałby kłopot z wytłumaczeniem tego kibicom. I musiałem zaakceptować, że powiedziano o mnie wiele bzdur – zaznaczył kapitan biało-czerwonych. 


Ostatecznie rok przed końcem kontraktu Bayern pozwolił prawie 34-letniemu Lewandowskiemu przejść do Barcelony za ponad 40 mln euro. Polak uczestniczył w amerykańskim tournee nowego klubu, rozegrał w jego barwach trzy spotkania towarzyskie, nie zdobył jeszcze gola. W piątek na stadionie Camp Nou w Barcelonie planowana jest jego oficjalna prezentacja. Wcześniej jako nowy zawodnik „Barcy” został przedstawiony w Miami. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej