RAPORT

Pogarda

Najdroższa kanapka świata? Zapomniał zgłosić ją do odprawy

Mężczyzn nie zgłosił podczas odprawy celnej tego, że w bagażu podręcznym miał dwie kanapki z McDonalds'a (fot. YouTube/ Sky News Australia)
Mężczyzn nie zgłosił podczas odprawy celnej tego, że w bagażu podręcznym miał dwie kanapki z McDonalds'a (fot. YouTube/ Sky News Australia)

Najnowsze

Popularne

Pewien podróżny, który odbył lot z indonezyjskiej wyspy Bali do miasta Darwin w Australii, może mówić o niebywałym pechu. Nie zgłosił podczas odprawy celnej tego, że w bagażu podręcznym miał dwie kanapki z McDonalds'a, gdyż nie wiedział, że ma taki obowiązek i dostał karę w wysokości 2,6 tys. dolarów australijskich (ok. 8,5 tys. zł). Wysoki mandat jest jednym ze środków ostrożności wprowadzonych, aby zapobiec przedostaniu się epidemii pryszczycy z Indonezji.

Okradli go. Rozpoznał złodziei po bieliźnie

Mężczyzna, któremu ukradziono laptop i bieliznę z pokoju hotelowego, rozpoznał sprawcę po skradzionych skarpetkach – podała w poniedziałek elbląska...

zobacz więcej

Podróżujący do Australii mężczyzna miał w plecaku dwa śniadaniowe przysmaki z McDonald'sa: kanapkę z jajkiem i bekonem McMuffin oraz rogalik z szynką, które kupił na lotnisku w Bali. Po przylocie do Darwin w Australii, mężczyzna, poza rutynową procedurą bezpieczeństwa, przeszedł dodatkową kontrolę z udziałem psa tropiącego. 

 

Władze Australii chcą bowiem zapobiec temu, by panująca w Indonezji epidemia pryszczycy – choroby zwierząt racicowych hodowlanych i dzikich – przedostała się do ich kraju. Labrador straży granicznej bez problemu wyczuł posiłek z McDonaldsa. 

 

Za niezgłoszenie posiłku o potencjalnie wysokim ryzyku biologicznym (do Australii nie można przewozić mięsa z Indonezji), a także dostarczenie dokumentu wypełnionego niezgodnie z prawdą, smakosz fast foodowych posiłków został ukarany grzywną w wysokości 2664 dolarów australijskich. 

 


„To będzie najdroższy posiłek z McDonalds'a, jaki kiedykolwiek jadł ten pasażer. Ta grzywna jest dwukrotnie wyższa od ceny biletu lotniczego na Bali, ale nie mam współczucia dla ludzi, którzy nie przestrzegają australijskich środków bezpieczeństwa biologicznego" – skomentował australijski minister rolnictwa, rybołówstwa i leśnictwa, Murray Watt w wydanym oświadczeniu, cytowanym przez Sky News Australia. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej