RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wtorek bez upałów. Możliwe opady deszczu

We wtorek możliwe opady deszczu (fot. PAP/Marcin Bielecki)
We wtorek możliwe opady deszczu (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

We wtorek rano w województwie łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim możliwy przelotny deszcz. O tej porze najcieplej będzie w centrum i na zachodzie, do 24 stopni Celsjusza – podała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

Ulewy i silny wiatr. RCB alarmuje

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaalarmowało o możliwych ulewach i silnym wietrze w weekend w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim,...

zobacz więcej

Po południu – zgodnie z prognozą pogody IMGW – należy się spodziewać zachmurzenia dużego i umiarkowanego. – W centrum przelotne opady deszczu. W Małopolsce możliwe burze z opadami maksymalnie do 15 mm i porywy wiatru do 55 km/h – zaznaczyła synoptyk IMGW.

 

Prognoza synoptyczna Ilony Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że we wtorek temperatura maksymalna będzie się wahać od 20 stopni Celsjusza nad morzem do 27-28 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

 

Bazyluk podkreśliła, że wieczorem należy się spodziewać opadów deszczu w centrum i na południu kraju. Najcieplej będzie na zachodzie i w centrum, do 24 stopni Celsjusza, najchłodniej z kolei na północy i terenach podgórskich, około 16 st. C.

 

Zobacz także: Wichury w całym kraju

 

– W całym kraju będzie pogodna noc, tylko na północy więcej chmur. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu, poza tym bez opadów – wskazała Ilona Bazyluk.

 

Dodała, że miejscami na południowym wschodzie w nocy pojawią się mgły ograniczające widzialność do około 400 metrów. – Temperatura od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 15 st. C w centrum i nad morzem, do 17 stopni na zachodzie kraju. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego – zaznaczyła Bazyluk.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej