RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sąd zgodził się na przejęcie Eurozetu przez Agorę. Prezes UOKiK składa apelację

Sąd wyraził bezwarunkową zgodę na przejęcie Eurozet przez Agorę (fot. Shutterstock)
Sąd wyraził bezwarunkową zgodę na przejęcie Eurozet przez Agorę (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny złożył apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. który wyraził zgodę na przejęcie Eurozetu przez Agorę, zmieniając tym samym w całości decyzję prezesa. „Nie podzielamy argumentacji zawartej w uzasadnieniu wyroku” – poinformował PAP Departament Komunikacji UOKiK.

Karczewski odpiera zarzuty portalu Radia Zet. „Nie znam osoby wymienionej w artykule”

Senator PiS Stanisław Karczewski zamieścił na Twitterze oświadczenie w związku z artykułem, który opublikował portal radiozet.pl. Autorzy artykułu...

zobacz więcej

W odpowiedzi na pytanie Polskiej Agencji Prasowej Departament Komunikacji UOKiK potwierdził, że prezes Urzędu Tomasz Chróstny złożył apelację od wyroku SOKiK, który wyraził zgodę na przejęcie Eurozetu przez Agorę.

„Wpłynęła ona do sądu 26 lipca br. Nie podzielamy rozstrzygnięcia Sądu pierwszej instancji i argumentacji zawartej w uzasadnieniu tego wyroku. Uważamy między innymi, że Sąd dokonał niewłaściwie oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego i w konsekwencji wydał błędne rozstrzygnięcie. Szeroką argumentację przedstawiliśmy w złożonej do Sądu apelacji – przekazał UOKiK.

W oświadczeniu Agory S.A. z 12 maja br. przypomniano, że „w lutym 2019 r. Agora nabyła 40 proc. udziałów w spółce Eurozet” – podała Polska Agencja Prasowa.

„W październiku 2019 r. złożyła do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenie dotyczące zamiaru koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Eurozet poprzez zakup pozostałych 60 proc. udziałów tej spółki od większościowego inwestora SFS Ventures. Postępowanie w tej sprawie toczyło się prawie półtora roku i było jednym z najdłuższych w historii UOKiK. W styczniu 2021 r. prezes Tomasz Chróstny zakazał Agorze przejęcia Eurozetu” – cytuje PAP pismo Urzędu.

#wieszwiecejPolub nas


Dodano, pisze PAP, że „8 lutego 2021 r. Agora złożyła odwołanie od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wnioskując do SOKiK o zmianę decyzji prezesa UOKiK i wydanie zgody na połączenie Agory i Eurozet”.

Przeczytaj także: Konflikt w Agorze: Na odsiecz „Gazecie Wyborczej” rusza Dominika Kulczyk

„12 maja 2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił wyrok zmieniający w całości decyzję prezesa UOKiK z 7 stycznia 2021 r. zakazującą przejęcia przez Agorę kontroli nad Eurozet Sp. z o.o. Sąd wyraził bezwarunkową zgodę na przejęcie Eurozet Sp. z o.o. przez Agorę. To precedensowy wyrok SOKIK. Po raz pierwszy w historii sąd uwzględnił odwołanie przedsiębiorcy i zmienił całkowicie decyzję prezesa UOKIK w taki sposób, że decyzja prezesa UOKIK zakazująca koncentracji po zmianie wyraża na nią zgodę” – czytamy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej