RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier: Kredyt miał być szansą na własny dom, a nie kulą u nogi

Premier Mateusz Morawiecki o wakacjach kredytowych (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
Premier Mateusz Morawiecki o wakacjach kredytowych (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

Najnowsze

Popularne

– Wakacje kredytowe to oddech finansowy dla tych, którzy mają najtrudniej. Jeszcze w tym roku będzie można zawiesić spłatę czterech rat kredytu. W kolejnym roku będą to kolejne cztery raty. Wnioski w bankach można składać już dziś – przypomina w rozmowie z „Super Expressem” premier Mateusz Morawiecki.

Rusza infolinia w sprawie wakacji kredytowych

Od dziś za pośrednictwem specjalnej infolinii lub maila można zgłaszać problemy i nieprawidłowości dotyczące realizacji przez banki wniosków o...

zobacz więcej

W poniedziałkowym wydaniu tabloid przypomina, że ruszyły wakacje kredytowe, w ramach których będzie można zawiesić spłatę maksymalnie na osiem miesięcy w tym i w przyszłym roku.


– Kredyt hipoteczny miał być szansą na własny dom, a nie kulą u nogi – powiedział w rozmowie z gazetą premier Morawiecki.


Zobacz także ->  Co dalej ze stopami procentowymi? Ważne wieści dla kredytobiorców

 

– Polskie rodziny, które mają mieszkanie na kredyt, cierpią dziś z powodu putinflacji. To działania Rosji sprawiły, że raty wzrosły, a w polskich domach zagościła niepewność – dodał.


Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd Zjednoczonej Prawicy „nie zostawia ludzi w potrzebie”. 


Zobacz także ->  Wniosek o wakacje kredytowe w dniu zapłaty raty? Prezes UOKiK wyjaśnia

 

– Dlatego w błyskawicznym tempie przygotowaliśmy i wprowadziliśmy rządowe wakacje kredytowe. To oddech finansowy dla tych, którzy mają najtrudniej. Jeszcze w tym roku będzie można zawiesić spłatę czterech rat kredytu. W kolejnym roku będą to kolejne cztery raty. Wnioski w bankach można składać już dziś – podkreślił szef rządu.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej