RAPORT

Prorosyjska era Tuska

PKN Orlen i Grupa Lotos jedną firmą. „To optymalizacja kosztów zakupu ropy”

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos doszła do skutku (fot. Shutterstock/canon_photographer, Robson90)
Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos doszła do skutku (fot. Shutterstock/canon_photographer, Robson90)

Najnowsze

Popularne

Od dzisiaj razem z Grupą Lotos jesteśmy jedną firmą – poinformował na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. „Połączony koncern to optymalizacja kosztów zakupu i logistyki ropy oraz większa stabilność w czasie rynkowych wahań” – napisał.

Obajtek o przejęciu Lotosu. Podał termin

– Proces przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen powinien się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia tego roku – poinformował prezes Orlenu Daniel...

zobacz więcej

PKN Orlen „powziął (...) informację o wpisie w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 1 sierpnia 2022 roku (...) połączenia PKN Orlen ze spółką Grupa Lotos, podwyższenia kapitału zakładowego oraz zmian statutu PKN Orlen uchwalonych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen w dniu 21 lipca 2022 roku” – podał koncern w komunikacie.

 

„Rozpoczynamy pracę, by pozytywne efekty połączenia były widoczne dla naszych klientów jak najszybciej” – dodał Daniel Obajtek na Twitterze.

 

W lipcu nadzwyczajne walne zgromadzenie PKN Orlen zgodziło się na połączenie spółki z Grupą Lotos poprzez przeniesienie całego majątku gdańskiej spółki na Orlen w zamian za akcje nowej emisji. Zgodę na połączenie wyrazili także akcjonariusze Grupy Lotos.


W związku z połączeniem PKN Orlen wyemituje 198.738.864 akcje serii E. Zgodnie z przegłosowanym parytetem za jedną akcję Lotosu każdemu z jej posiadaczy zostanie przyznane 1,075 akcji emisji połączeniowej Orlenu.

 

Zobacz także: Orlen: Jest zgoda KE na przejęcie kontroli nad Lotosem


GPW Benchmark zdecydował, że usunięcie Grupy Lotos z portfeli WIG20 oraz innych indeksów giełdowych zostanie przeprowadzone w trybie korekty nadzwyczajnej po upływie dwóch dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o wpisaniu połączenia z PKN Orlen do właściwego rejestru sądowego. Obrót akcjami Lotosu został zawieszony 29 lipca. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej