RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nie żyje porucznik Uhura ze „Star Treka”. Nichelle Nichols miała 89 lat

Nichelle Nichols (fot.  CBS via Getty Images)
Nichelle Nichols (fot. CBS via Getty Images)

Zmarła aktorka Nichelle Nichols, która wcieliła się w rolę porucznik Nyoty Uhury w serialu telewizyjnym „Star Trek”. Informacje o śmierci artystki potwierdził jej syn. Aktorka miała 89 lat.

Trump pokazał logo Amerykańskich Sił Kosmicznych. Nowy znak rodem z... uniwersum Star Treka

Prezydent USA zaprezentował logo Amerykańskich Sił Kosmicznych, szóstej formacji sił zbrojnych. Nowy znak przykuł szczególną uwagę internautów,...

zobacz więcej

„Ostatniej nocy moja matka, Nichelle Nichols, zmarła z przyczyn naturalnych” – napisał Kyle Johnson na oficjalnej stronie aktorki na Facebooku. 

 

„Jednak jej światło, podobnie jak starożytnych galaktyk, które jest teraz widziane po raz pierwszy, pozostanie dla nas i przyszłych pokoleń, abyśmy mogli cieszyć się nim, uczyć się z niego i czerpać inspirację” – dodał. 

 

Karierę zaczynała w... klubach nocnych.  

 

Nichelle Nichols urodziła się w 1932 r. Podczas studiów w Nowym Jorku występowała jako piosenkarka w klubach nocnych, była także modelką i grała w musicalach. Przemierzyła Stany Zjednoczone, Kanadę i Europę, występując w zespołach jazzowych Duke'a Ellingtona i Lionela Hamptona. 

  

Największą sławę przyniosła jej rola porucznik Uhury w serialu „Star Trek”. Podczas realizacji pierwszego sezonu Nichols chciała zrezygnować z udziału w nim ze względu na marginalną rolę jej postaci. Pozostała w obsadzie po osobistych namowach Martina Luthera Kinga, który uświadomił jej, jak wielką rolę może odegrać w emancypacji młodych, czarnoskórych kobiet. 

 

Zobacz także: „Operation Warp Speed”, czyli co łączy „Star Trek” ze szczepieniami przeciw COVID-19 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej