RAPORT

Tusk kontra Tusk

Maratończyk zabłądził, ale i tak pierwszy przybiegł na metę

Victor Kiplangat z Ugandy  zdobył złoty medal (fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Victor Kiplangat z Ugandy zdobył złoty medal (fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)

Victor Kiplangat z Ugandy pomylił drogę, ale i tak zdobył złoto w sobotnim maratonie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Doszła jako druga. Srebrny medal dla Zdziebło

Katarzyna Zdziebło zajęła drugie miejsce w chodzie na 35 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. To jej drugi srebrny medal w Eugene; druga...

zobacz więcej

Po ponad 40 kilometrach biegu krętymi ulicami Birmingham, na krótko przed metą Kiplangat skręcił w niewłaściwym kierunku.


22-letniego zawodnika prawdopodobnie zmylił jadący przed nim motocykl. Kiplangat został poinformowany przez służby o pomyłce i zawrócił. Miał jednak tak zdecydowaną przewagę, że błąd nie spowodował większych szkód.


Pomimo nadłożenia drogi, ukończył wyścig z czasem 2 godz. 10 min. 55 sek., wyprzedzając drugiego na mecie Alphonce Simbu z Tanzanii o 1 min. 34 sek. 

Komentujący dla BBC wyścig brytyjski lekkoatleta Steve Cram był wstrząśnięty pomyłką. – Nie mam pojęcia, jak to się stało – mówił, zaznaczając, że na skrzyżowaniu powinny znajdować się osoby, które wskazywałyby zawodnikom właściwy kierunek. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej