RAPORT

Tusk kontra Tusk

Koszmarny wypadek żużlowca. Przebił bandę [WIDEO]

Zaina'a Kennedy'ego zabrał helikopter do szpitala (fot. TT/British Speedway Network/IG/Zaine Kennedy)
Zaina'a Kennedy'ego zabrał helikopter do szpitala (fot. TT/British Speedway Network/IG/Zaine Kennedy)

Australijski żużlowiec Zaine Kennedy uległ koszmarnemu wypadkowi podczas meczu w Wielkiej Brytanii. Konieczne było wezwanie helikoptera ratunkowego, który zabrał rannego do szpitala.

Gwiazdor Borussii cierpi na raka jąder. „Szok dla wszystkich”

Sebastien Haller, nowy nabytek Borussii Dortmund, cierpi na raka jąder. Chorobę zdiagnozowano po badaniach lekarskich w Szwajcarii, gdzie piłkarze...

zobacz więcej

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek na torze Eddie Wright Raceway w Scunthorpe. Podczas meczu Championship Jubilee League (Puchar Ligi; rywalizują w fazie grupowej zespoły z drugiego poziomu rozgrywek – przyp. red.) pomiędzy Scunthorpe Scorpions a Redcar Bears Zaine Kennedy w 11. biegu nie opanował na pierwszym łuku motocykla i z ogromną siłą przebił drewnianą bandę.


Natychmiast interweniowały służby medyczne. Wezwano także helikopter ratunkowy, który zabrał rannego do szpitala. Portal Britishspeedway.co.uk podał, że na szczęście Kennedy nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obserwowany jest pod kątem ewentualnego urazu miednicy.


– To był przerażający wypadek. Nigdy nie chcesz, aby coś takiego przytrafiło się któremukolwiek z żużlowców. Mamy nadzieję, że nic mu nie jest – mówił po meczu Ryan Douglas. – Tuż przed wznowieniem zawodów porozmawialiśmy i powiedzieliśmy, że chcemy dokończyć mecz dla Zaine'a. Cały zespół wykonał dobrą robotę – dodał Australijczyk.

Scunthorpe Scorpions wygrało ten mecz 50:40. Bezbłędny występ zaliczył Douglas (14+1), a Zaine Kennedy przed upadkiem zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej