RAPORT

Tusk kontra Tusk

Lewandowski wciąż bez gola w Barcie. Trener uspokaja

Robert Lewandowski i Xavi (fot. Rodrigo Varela/Getty Images for Spotify)
Robert Lewandowski i Xavi (fot. Rodrigo Varela/Getty Images for Spotify)

Trener piłkarzy Barcelony Xavi na konferencji prasowej pozytywnie wypowiedział się na temat gry Roberta Lewandowskiego. – To topowy gracz – oznajmił szkoleniowiec. Wyraził również zadowolenie z pozyskania Julesa Kounde.

Lewandowski: Cieszy mnie nowa rola w Barcelonie

Robert Lewandowski przyznał, że jego rola w Barcelonie będzie nieco inna niż w Bayernie Monachium. – Będę się starał nie tylko czekać na piłki w...

zobacz więcej

– Lewandowski dobrze adaptuje się w drużynie. Robi różnicę. Jeszcze nie strzelił gola, ale prędzej czy później to nastąpi. Jego zdolności pomagają drużynie w rozgrywaniu. Świetnie panuje nad piłką i nie notuje strat. Ma wiele okazji do strzelenia gola, bo zawsze jest we właściwym miejscu na boisku. To topowy gracz i jestem bardzo zadowolony z tego, że mam go w składzie – ocenił Hiszpan.


Barcelona pozyska z Sevilli obrońcę reprezentacji Francji Julesa Kounde. Według mediów wartość umowy to 50 mln euro. W poniedziałek zawodnik podpisze kontrakt i zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej w ośrodku treningowym Ciutat Esportiva.


Szybki i agresywny


– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania Kounde. To piłkarz, który dobrze wyprowadza piłkę, jest szybki i agresywny – stwierdził Xavi.


Podczas tournee w Stanach Zjednoczonych Barcelona wygrała 6:0 z Interem Miami, pokonała 1:0 Real Madryt i zremisowała 2:2 z Juventusem. W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego zmierzy się z New York Red Bulls. Potem drużyna wróci do Europy.


– Pozytywnie oceniam okres przygotowawczy. Ciężko pracowaliśmy i graliśmy naprawdę dobrze. Rozegraliśmy ciekawe mecze towarzyskie. Przed nami jeszcze jedno spotkanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będę bardzo zadowolony z naszego wyjazdu do USA – podsumował trener.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej