RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Franciszek o wyjeździe na Ukrainę: Chcę, ale muszę się oszczędzać

Papież wraca z Kanady (fot. PAP/EPA/GUGLIELMO MANGIAPANE / POOL)
Papież wraca z Kanady (fot. PAP/EPA/GUGLIELMO MANGIAPANE / POOL)

Najnowsze

Popularne

Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu powracającego z Kanady, Ojciec Święty odpowiadał m.in. na pytania dotyczące tego, w jaki sposób jego stan zdrowia może wpłynąć na dalsze plany podróży apostolskich. Powtórzył, że chce pojechać na Ukrainę, jednak „musi się oszczędzać”. Nie wykluczył też możliwości rezygnacji z urzędu, mówiąc, że „nie jest to problem”.

Rdzenni mieszkańcy, śpiewy i bębny. Franciszek powitany w Kanadzie [GALERIA]

Papież Franciszek przybył w niedzielę do Kanady, rozpoczynając sześciodniową wizytę w tym kraju. Papieski samolot wylądował na lotnisku w Edmonton,...

zobacz więcej

Serwis Vatican News opublikował transkrypt konferencji prasowej na pokładzie samolotu, którym Franciszek wraz z dziennikarzami wrócił z Kanady do Rzymu. 

 

Na pytanie, czy uda się na Ukrainę, papież odpowiedział: „Już mówiłem, że chcę. Zobaczymy, co znajdę na biurku po powrocie do domu”. Podkreślił, że ze względu na stan zdrowia i wiek musi się oszczędzać, by móc służyć Kościołowi. 

 

Papież abdykuje? „To nie katastrofa” 

 

Powiedział, że z drugiej strony zawsze pozostaje możliwość rezygnacji. Stwierdził, że jego zdaniem nie byłoby to katastrofą, bo można zmienić papieża i nie byłoby z tym żadnego problemu. Ale przyznał, że do tej pory nigdy o tym poważnie nie myślał. 

 

Pytany, czy zamierza się poddać operacji kolana, poinformował, że zalecają mu to lekarze, ale obawia się skutków narkozy. Poinformował, że w połowie września chce wziąć udział w kongresie przywódców religijnych w Kazachstanie

 

Zobacz także: Papież ujawnił, co zamierza robić po ewentualnej rezygnacji 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej