RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ulewy i silny wiatr. RCB alarmuje

Ulewy w różnych województwach (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Ulewy w różnych województwach (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaalarmowało o możliwych ulewach i silnym wietrze w weekend w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim i w części województw łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Alerty niemal w całej Polsce. Synoptycy ostrzegają przed niebezpieczną pogodą

W ciągu dnia w niemal całej Polsce mogą wystąpić burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że w sobotę rano na południu województwa mazowieckiego i zachodzie województwa lubelskiego wolno przemieszczają się burze z silnymi opadami deszczu, których szacowana suma może sięgać punktowo około 20 mm/godz.


Burzom prawdopodobnie towarzyszy również grad – zaznaczył Instytut we wpisie na Twitterze.


IMGW opublikowało też ostrzeżenie II stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w całym woj. łódzkim. Ulewy będą przechodzić nad regionem od godz. 14.00 do godz. 20.00.Prognozowana suma opadów w ciągu doby (od 14.00 w sobotę do 14.00 w niedzielę) wyniesie od 50 mm do 90 mm.


Prawd opodobieństwo wystąpienia zapowiadanego zjawiska pogodowego oceniono na 80 proc. Lokalnie ulewom towarzyszyć może silny wiatr, dlatego służby ostrzegają przed możliwymi przerwami w dopływie prądu.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej