RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Burzy po słowach posła PO nie uciszył nawet Tusk. Pereira: Lenz na senatora? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W Platformie Obywatelskiej zamieszanie, bo po raz kolejny z ust polityka tej partii padła propozycja, by ograniczyć programy socjalne. – Donald Tusk powiedział, że głosowali „za” 14. emeryturą, ale poseł Tomasz Lenz mówił o „wstrzymaniu” w sytuacji wysokiej inflacji. Więc nie jest wcale takie pewne, jaką decyzję podjęliby, gdyby rządzili – ocenił w programie „Salon Dziennikarski” szef portalu tvp.info, publicysta Samuel Pereira. Ma też wiadomość „na pocieszenie” posła Lenza, który wyraźnie podpadł liderowi PO.

PO zlikwiduje 14. emeryturę? Donald Tusk straszy posła Platformy [WIDEO]

Donald Tusk latami krytykował 500 Plus i inne programy społeczne wprowadzane przez PiS. Według liberałów z Platformy, takie projekty niekorzystnie...

zobacz więcej

Kilka dni temu poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Lenz na antenie TVP Info, wypowiadając się na temat inflacji, powiedział: „Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek”. – Czyli może jednak zawiesić „czternastkę”, „piętnastkę” – dodał. – Jeżeli obiecujemy „czternastkę”, „piętnastkę”, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu, te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację – mówił poseł. 


Jego słowa szybko zaczęli prostować inni politycy PO. Wiceprzewodniczący Platformy Tomasz Siemoniak zapewniał: nic, co dane, nie będzie zabrane. Szybko zareagował także przewodniczący Donald Tusk, nazywając wypowiedź Lenza „co najmniej niefortunną”. 


Tusk zamyka drzwi do Sejmu?


– To jest gwarancja i nikt tego postanowienia nie zmieni. Skoro poseł Tomasz Lenz tego nie akceptuje albo nie rozumie, to nie będzie się już wypowiadał w mediach w imieniu Platformy i w przyszłej kadencji nie będzie reprezentował Platformy w Sejmie – oświadczył Tusk. Tłumaczył też, że PO głosowała „za” 14. emeryturami w Sejmie. 


Ten temat poruszono w sobotę na antenie TVP Info. 


– Posła Lenza bym pocieszył, że może nie jako kandydat na posła, ale może być kandydatem na senatora. Więc wszystko w grze – ocenił publicysta Samuel Pereira. 


Jak tłumaczyć swoiste „gaszenie pożaru” przez Donalda Tuska? Zdaniem szefa portalu tvp.info w „socjalną twarz” lidera PO i kolejne deklaracje polityka nie wierzą nawet sympatycy lewicy.  


Czytaj więcej: „Tusk w czerwonej koszulce”? Lewica nie daje wiary w socjalną twarz Platformy 


– Donald Tusk powiedział, że głosowali za tą 14. emeryturą, a tutaj poseł (Lenz) mówi o „wstrzymaniu” w sytuacji wysokiej inflacji – czyli o rozwiązaniach tymczasowych. Więc nie jest wcale takie pewne, że w czasie władzy jako premier nie podejmie takiej decyzji. Wszystko miało swoje wytłumaczenie, nawet zamrożenie płac nauczycielom – podsumował publicysta w programie „Salon Dziennikarski”. 


Zobacz także: Na spotkaniu z politykami PO apelowano, by w TVP Info „nie mówili prawdy” [WIDEO] 

teraz odtwarzane
„Salon Dziennikarski” | Samuel Pereira o zamieszaniu w PO po słowach posła Lenza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej