RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zełenski o mordzie w Ołeniwce: Świadomie popełnili zbrodnię wojenną

Rosjanie ostrzelali obóz filtracyjny (fot. Ukrainian Presidency / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
Rosjanie ostrzelali obóz filtracyjny (fot. Ukrainian Presidency / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zbrodnia wojenna - tak ukraiński prezydent nazwał ostrzelanie przez Rosjan obozu jenieckiego w Ołeniwce. Wołodymyr Zełenski domaga się od ONZ i Czerwonego Krzyża ochrony ukraińskich jeńców znajdujących się w rękach Rosjan. Rosjanie ostrzelali obóz filtracyjny, w którym znajdowali się ukraińscy jeńcy na terenie tak zwany Donieckiej Republiki Ludowej, w wyniku czego zginęło ponad 50 ukraińskich żołnierzy - byłych obrońców Azowstalu.

Co się stało z obrońcami Azowstalu? Ukraiński wywiad ujawnia

Większość ukraińskich jeńców wojennych z mariupolskiego Azowstalu przebywa w obozie w okupowanej Ołeniwce w obwodzie donieckim – poinformował w...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że Rosjanie w sposób świadomy dokonali zbrodni wojennej. Jak podkreślił, było to celowe zabójstwo ponad 50 ukraińskich jeńców. Ukraiński prezydent powiedział, że kiedy obrońcy Azowstalu opuszczali fabrykę, ONZ i Czerwony Krzyż wystąpiły jako gwaranci życia i zdrowia żołnierzy. Dlatego, jak zaznaczył, powinni reagować i chronić życie setek ukraińskich jeńców.

Ukraiński prezydent w sprawie ataku na Ołeniwkę spotkał się z dowództwem armii, wywiadu i służby bezpieczeństwa. Wystosowali oni wspólne oświadczenie, w którym domagają się od ONZ i Czerwonego Krzyża wysłania misji na terytoria okupowane do obozu w Ołeniwce.

Według ukraińskiego wywiadu ataku na obóz jeniecki w Ołeniwce mogli dokonać rosyjscy najemnicy z grupy Wagnera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej