RAPORT

Pogarda

Morawiecki: Prędzej czy później Polska otrzyma środki z KPO

(fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
(fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w piątek, że jest przekonany, iż prędzej czy później Polska otrzyma środki z Krajowego Planu Odbudowy. Jak dodał, sądzi, iż stanie się to na przełomie tego i następnego roku.

„Kłótnia” o kamienie milowe w KPO? Premier Morawiecki: Rzecz drugorzędna

Dla mnie najważniejsze jest to, aby środki do Polski zaczęły w końcu płynąć. To, czy potem będziemy się kłócić z Unią Europejską, czy jakiś cel...

zobacz więcej

Jak mówił szef rządu na konferencji prasowej w Kózkach na Mazowszu, „prędzej czy później te środki Polska otrzyma”. Zaznaczył, że sam KPO to „jedna piąta, jedna szósta” wszystkich środków unijnych, które otrzymuje Polska. – Jestem przekonany, że do końca tego lub na początku przyszłego środki z tej nowej perspektywy będą płynąć – stwierdził szef rządu.

 

Komisja Europejska na początku czerwca zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy. To krok w kierunku wypłaty przez UE 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w ramach Funduszu Odbudowy.

 

KE zaznaczyła m.in. że polski KPO „zawiera kamienie milowe związane z ważnymi aspektami niezależności sądownictwa, które mają szczególne znaczenie dla poprawy klimatu inwestycyjnego i stworzenia warunków dla skutecznej realizacji”.

Komisja stwierdziła też, że „Polska musi wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte przed dokonaniem jakichkolwiek wypłat w ramach Funduszu Odbudowy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej