RAPORT

Pogarda

Zełenski o eksporcie ukraińskiego zboża: Jesteśmy gotowi

Wołodymyr Zełenski odwiedził port w Czarnomorsku (fot. FB/Володимир Зеленський)
Wołodymyr Zełenski odwiedził port w Czarnomorsku (fot. FB/Володимир Зеленський)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził port w Czarnomorsku w pobliżu Odessy, gdzie trwa załadunek zboża na statek, który ma być pierwszą jednostką wypuszczoną z ukraińskich portów po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Eksport ukraińskiego zboża drogą morską stał się ponownie możliwy po układzie podpisanym przez Ukrainę, Rosję, Turcję i ONZ.

Zełeński z Bartłomiejem I o zbrodniach Rosjan. „Zniszczyli blisko 200 cerkwi”

W Dniu Ukraińskiej Państwowości oraz Dniu Chrztu Rusi Kijowskiej-Ukrainy rozmawiałem z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I i poinformowałem...

zobacz więcej

„Jesteśmy gotowi na eksport ukraińskiego zboża. Czekamy na sygnały od naszych partnerów do rozpoczęcia transportu. Ważne jest, abyśmy pozostali gwarantem światowego bezpieczeństwa żywnościowego. Podczas gdy inni, blokując Morze Czarne, odbierają życie w innych krajach, my pozwalamy przetrwać” – napisał Wołodymyr Zełenski na Facebooku. 

 

Podczas wizyty w porcie ukraiński przywódca powiedział, że jego kraj oczekuje gwarancji bezpieczeństwa ze strony ONZ i Turcji. Dopiero po otrzymaniu takich gwarancji uruchomiony zostanie eksport zboża z portów nad Morzem Czarnym. 

 

Do rej pory droga morska była zablokowana przez rosyjską flotę. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej