RAPORT

Pogarda

Prokremlowski propagandysta o posłach Konfederacji: „To moi koledzy”

Grzegorz Braun i Robert Winnicki (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Grzegorz Braun i Robert Winnicki (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jeden z posłów Konfederacji powołał zespół do powstrzymania rzekomej ukrainizacji Polski. Działania te wychwalał na antenie białoruskich reżimowych mediów prokremlowki propagandysta Piotr Pietrwoskij. Mężczyzna kłamiący na temat sytuacji w Polsce i na Ukrainie nazwał posłów Konfederacji swoimi… kolegami.

Miedwiediew proponuje podział Ukrainy. Szokujący wpis byłego prezydenta

Rosyjska propaganda nie cofa się ani o krok. Po brutalnej inwazji i dokonaniu setek zbrodni wojennych, teraz Moskwa proponuje podział Ukrainy. Były...

zobacz więcej

Poseł i jeden z liderów Konfederacji Grzegorz Braun powołał do życia Parlamentarny Zespół. ds. Stosunków Międzynarodowych oraz Interesów Polski i Polonii, którego pierwszą inicjatywą było zaprezentowanie projektu „Stop ukrainizacji Polski”.

Zobacz także ->  Konfederacja broni Rosji. Szokujące porównania i tezy [WIDEO]

W Polsce inicjatywa nie zyskała większego uznania, ale na Białorusi wręcz przeciwnie. Wpisała się w antyukraiński nurt reżimów w Mińsku i Moskwie.

Najpierw w studiu pojawiły się tezy, że Polska jest zainteresowana rozbiorem Ukrainy. Następnie białoruski politolog Piotr Pietrwoskij powiedział, że prezydenci z Warszawy i Kijowa podpisali porozumienie, które daje Polsce możliwość wprowadzenia swojego systemu rządzenia i kierowania władzami Ukrainy.

Patryk Jaki punktuje dziennikarkę TVN. Zrobił jej wykład o energetyce [WIDEO]

Podczas konferencji prasowej europoseł Patryk Jaki wyjaśnił, że chociaż Niemcy inwestowały w OZE więcej niż Polska, w chwili kryzysu i tak mają...

zobacz więcej

Prokremlowski propagandysta twierdził również, że PiS traci poparcie, więc nada prawa wyborcze Ukraińcom, aby pomogli im wygrać wybory. Takich planów nigdy nie było, ale poplecznikowi dyktatora Aleksandra Łukaszenki to nie przeszkadza.

Zobacz także ->  Lider Konfederacji w obronie Rosjan: Putin ma rację!

Dziś moi koledzy, posłowie polskiego Sejmu organizują przedsięwzięcie „Stop ukranizacji Polski”. Dlaczego? Ponieważ według jakiego prawa [polskie władze] dołączają Ukraińców, obywateli Ukrainy do polskiego systemu edukacji? – stwierdził nawiązując do inicjatywy polityków Konfederacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej