RAPORT

Pogarda

Rząd powoła pełnomocnika ds. bezpieczeństwa informacyjnego

Bezpieczeństwo przestrzeni informacyjnej (fot. Shutterstock/HQuality)
Bezpieczeństwo przestrzeni informacyjnej (fot. Shutterstock/HQuality)

Najnowsze

Popularne

Rząd zamierza powołać pełnomocnika ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP – wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Wyciek informacji wojskowych? Resort obrony: Są powszechnie dostępne

Publikacja tych danych nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa ani funkcjonowania Sił Zbrojnych RP – poinformowało w oświadczeniu...

zobacz więcej

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów znalazł się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Konieczność powołania takiego pełnomocnika, jak czytamy, to odpowiedź na „rosnące wyzwania dla bezpieczeństwa informacyjnego państwa oraz skoordynowania działań poszczególnych komórek administracji rządowej i instytucji w tym zakresie”.

W myśl projektu zadaniem takiego pełnomocnika będzie m.in. „koordynacja działań instytucji, w których właściwości leży wykrywanie, monitorowanie i neutralizowanie zagrożeń informacyjnych wymierzonych w interesy Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „wypracowywanie rekomendacji dla Rady Ministrów w zakresie rozwiązań systemowych”.

Osobą odpowiedzialną w rządzie za ten projekt jest minister – członek Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann. Termin realizacji to trzeci kwartał 2022 roku.

Zobacz także: Wojsko Polskie: Chrońmy dane, bądźmy świadomi zagrożeń


Jak wynika z wyliczeń mediów, Pełnomocnik Rządu do spraw Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej byłby 68. pełnomocnikiem rządu Mateusza Morawieckiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej