RAPORT

Pogarda

PO chce zabrać dodatki emerytom. Jest odpowiedź minister rodziny

Minister Marlena Maląg  (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Minister Marlena Maląg (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Poseł PO Tomasz Lenz zaproponował, by w ramach walki z inflacją wstrzymać emerytom wypłatę „czternastek”. „Właśnie tego możemy się po nich spodziewać – oszczędności kosztem Polaków. Uspokajam, 14. emerytura zostanie wypłacona zgodnie z planem” – napisała na Twitterze minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Patryk Jaki punktuje dziennikarkę TVN. Zrobił jej wykład o energetyce [WIDEO]

Podczas konferencji prasowej europoseł Patryk Jaki wyjaśnił, że chociaż Niemcy inwestowały w OZE więcej niż Polska, w chwili kryzysu i tak mają...

zobacz więcej

Posłanka i główna ekonomistka PO  Izabela Leszczyna oceniła ostatnio, że program 500 Plus nie poprawił poziomu życia dzieci w Polsce. Pojawiły się opinie, że Platforma Obywatelska chciałaby zawiesić ten zasiłek.

Teraz inny z polityków partii Donalda Tuska stwierdził: „Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływu pieniądza na rynek. Czyli może zawiesić czternastkę i piętnastkę i powiedzieć: »wypłacimy te pieniądze, ale z opóźnieniem, za kilkanaście miesięcy«”.

„Emeryci nakręcają inflację, zawiesić wypłaty dodatkowych świadczeń – proponuje poseł PO Tomasz Lenz” – zauważyła na Twitterze Marlena Maląg.

„Właśnie tego możemy się po nich spodziewać – oszczędności kosztem Polaków. Uspokajam, 14. emerytura zostanie wypłacona zgodnie z planem od 25 sierpnia bieżącego roku” – dodała.

Jak zaznaczyła szefowa resortu, rząd Zjednoczonej Prawicy jest gwarantem tego, że żadne świadczenie nie zostanie Polakom odebrane.

„Nie zmieniła tego pandemia, nie zmieni tego inflacja. W trudnym czasie to wsparcie jest tym bardziej potrzebne. PO chce państwu to wsparcie odebrać” – skomentowała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej