RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poseł PO chce zawiesić wypłaty emerytom, bo... „otrzymują pieniądze, wydają je i nakręcają inflację”

Najnowsze

Popularne

Poseł opozycji Tomasz Lenz został zapytany w programie „Minęła 9”, co opozycja zrobiłaby z inflacją, gdyby przejęła władzę. Według polityka receptą miałoby być tymczasowe zawieszenie wypłat „czternastek”, bo „ludzie otrzymują pieniądze, wydają je i nakręcają inflację”.

„Mam nadzieję, że Giertych nie stchórzy”. Wiceminister pozwie znanego prawnika

Złożenie prywatnego aktu oskarżenia o zniesławienie przeciw mecenasowi Romanowi Giertychowi zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin...

zobacz więcej

– Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływu pieniądza na rynek. Czyli może zawiesić „czternastkę” i „piętnastkę”, i powiedzieć: „wypłacimy te pieniądze, ale z opóźnieniem, za kilkanaście miesięcy” – proponował Tomasz Lenz.

Do propozycji polityka opozycji odniósł się obecny w programie „Minęła 9” wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

– Pan Poseł Lenz przedstawia program Platformy Obywatelskiej, który polega na tym, żeby zawiesić wsparcie dla rodzin, emerytów. (...) Pan powiedział, że to nie Rosja nakręca inflację, tylko seniorzy – zauważył wiceminister. 


Emeryci od dłuższego czasu są przedmiotem ataków ze strony sympatyków opozycji, którzy przychodzą przeszkadzać w spotkaniach mieszkańców z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. W trakcie głośnej pikiety w Inowrocławiu pod koniec czerwca br. w której udział wzięli radni i pracownicy miejscy związani z PO, obrażano starszych ludzi insynuując im, że się „sprzedali”. - 17-te emerytury? Co wam obiecał? - krzyczeli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej