RAPORT

Tusk kontra Tusk

Brad Pitt kupił willę w miasteczku, którego burmistrzem był Clint Eastwood

Aktor kupił stuletni dom (fot. Matt Winkelmeyer/Getty)
Aktor kupił stuletni dom (fot. Matt Winkelmeyer/Getty)

W latach 80. o miasteczku Carmel-by-the-Sea, leżącym na południe od San Francisco, było głośno, bo jego burmistrzem został Clint Eastwood. Teraz uwagę przyciąga z powodu Brada Pitta, który, jak nieoficjalnie dowiedział się „Wall Street Journal”, kupił tam za 40 mln dolarów położony na klifie stuletni dom, z którego roztacza się widok na Pacyfik.

Chińczycy mogą już obejrzeć słynny film z Bradem Pittem. Ale z innym zakończeniem

Zakończył się trwający od lat zakaz wyświetlania w Chinach filmu Davida Finchera „Podziemny krąg” z 1999 roku. Psychologiczny thriller z Bradem...

zobacz więcej

Dom znany jako D.L. James House nosi nazwę na cześć swojego pierwszego właściciela, którym był biznesmen i dramaturg D.L. James. Ukończony został w 1918 r. Dzięki temu, że wykonany jest z miejscowego piaskowca i granitu, budynek wygląda tak, jakby wyrastał z klifu, na którym jest położony. Architektura willi powstała z inspiracji średniowiecznym zamkiem Tintagel w Kornwalii, gdzie miał urodzić się król Artur, a także budynkami rejonu Morza Śródziemnego. Ostatnim właścicielem domu był finansista z Chicago, Joe Ritchie, który zmarł na początku tego roku.

Według ustaleń „Wall Street Journal”, Brad Pitt miał kupić willę za 40 mln dolarów (189 mln zł). Prawdopodobnie jest to najdrożej sprzedana nieruchomość w historii Carmel-by-the-Sea.


Brad Pitt dał się nabrać. Szukał złota z wypraw krzyżowych

Przez rok, Brad Pitt, szukał na terenie swojej winnicy Chateau Miraval w Prowansji, rzekomo ukrytego tam złota zagrabionego podczas wypraw...

zobacz więcej

Aktor ma również znacznie skromniejszą nadmorską willę w miejscowości Goleta na północ od Los Angeles. Jest także współwłaścicielem winnicy Chateau Miraval we francuskiej Prowansji. Kupił ją z ówczesną partnerką Angeliną Jolie za 28 mln dolarów.

Kupowanie nieruchomości nie jest dla Pitta tylko rodzajem inwestycji. Jak kiedyś powiedział: „Aktorstwo to moja praca, a architektura to moja pasja”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej