RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemieckie reparacje wojenne dla Polski. Mularczyk podał datę

Najnowsze

Popularne

Autor raportu dotyczącego strat wojennych Polski podczas II wojny światowej, poseł Arkadiusz Mularczyk powiedział, że 1 września poznamy kwotę reparacji wojennych, którą Polska powinna otrzymać od Niemiec. Tego dnia ma się ukazać też sam raport. Na antenie TVP Info podkreślił, że ustalanie strat jest trudne, między innymi z powodu zmiany granic po II wojnie światowej.

Reparacje wojenne od Niemców. „Takiego kraju, jaki był przed wojną, już nie ma”

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, autor raportu o stratach wojennych Polski, mówił w TVP Info, że nie brakuje woli politycznej, by domagać się...

zobacz więcej

– 1 września poznamy kwotę reparacji wojennych, którą Polska powinna otrzymać od Niemiec – powiedział Mularczyk.

– Utraciliśmy niemal połowę naszego obszaru sprzed II wojny światowej, nie w wyniku przecież decyzji Polski. Granice zostały przesunięte ze wschodu na zachód Polski. Chociaż zostały przesunięte, to i tak utraciliśmy terytorium (…), co jest dzisiaj obszarem – powiedzmy – Beneluksu albo Czech czy Słowacji, a nawet Austrii – mówił w TVP Info.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozmawiał w środę z szefem CDU, opozycyjnej partii w niemieckim parlamencie, Fredrichem Merzem na temat kwestii reparacji wojennych od Niemiec. Kaczyński jest inicjatorem stworzenia raportu dotyczącego strat wojennych Polski podczas II wojny światowej.

Zobacz także: PiS chce powołać Instytut Strat Wojennych, który zajmie się reparacjami


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej