RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Potrzebne piły i gwoździe. Rosyjscy urzędnicy proszą mieszkańców o pomoc dla żołnierzy

Rosyjscy okupanci szabrują na Ukrainie wszystko co się da (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)
Rosyjscy okupanci szabrują na Ukrainie wszystko co się da (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)

Nowosybirscy urzędnicy prosili mieszkańców o zakup m.in. generatorów i pił łańcuchowych, opasek uciskowych i gwoździ dla żołnierzy wysłanych na Ukrainę – poinformował portal tajga.info. Ogłoszenie w tej sprawie miało zostać opublikowane na profilu administracji publicznej w VKontakte, ale po jakimś czasie je usunięto.

W Rosji powstanie fabryka Bayraktarów? Putin chce współpracować

Władimir Putin zabiega o współpracę z turecką firmą Baykar, która produkuje słynne drony Bayraktar. Poinformował o tym prezydent Turcji Recep...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

„Administracja Rady Wsi Morskoj Rejonu Nowosybirskiego obwodu zaapelowała do mieszkańców z prośbą o «pomoc w nabyciu mienia» do żołnierzy pułku rakiet przeciwlotniczych, którzy rzekomo chcą zostać wysłani na Ukrainę” – czytamy na stronie tajga.info.

Według portalu urzędnicy prosili o „pieniądze na quadrokoptery, generatory benzynowe, piły łańcuchowe, drewno, deski, gwoździe, stacje radiowe i lornetki”. Bardzo zależało im także na bandażach kompresyjnych i opaskach uciskowych CAT G7.

Jako numer telefonu kontaktowego w ogłoszeniu wskazany był numer, który według administracji okręgu nowosybirskiego na rok 2014 należy do departamentu pilnych usług społecznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej