RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Czy Biden znów wystartuje? 75 proc. Demokratów tego nie chce

(75 proc. zwolenników demokratów w USA nie chce, by Biden ubiegał się o reelekcję fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL)
(75 proc. zwolenników demokratów w USA nie chce, by Biden ubiegał się o reelekcję fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL)

Najnowsze

Popularne

Trzy czwarte wyborców Partii Demokratycznej chce, by w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku ich partię reprezentował inny kandydat niż obecny szef państwa Joe Biden - wynika z sondażu opublikowanego w środę przez CNN. Sondaż pokazał też, że większość wyborców Partii Republikańskiej nie chce, by o prezydenturę ponownie starał się Donald Trump.

Trump: Ameryka jest szambem przestępczości

Ameryka jest dziś szambem przestępstw, została sprowadzona na kolana, a miasta zostały przejęte przez bezdomnych – powiedział były prezydent USA...

zobacz więcej

Jak podaje CNN, liczba sympatyków Demokratów, którzy chcą innego kandydata niż Biden, wzrosła o 24 punkty procentowe od ostatniego takiego badania w lutym.

Przeprowadzony dla telewizji sondaż potwierdza pogłębiający się od miesięcy negatywny trend w notowaniach obecnego prezydenta. Według średniej sondaży opracowanej przez portal FiveThirtyEight, pracę Bidena pozytywnie ocenia 38,4 proc. ankietowanych, zaś negatywnie - 56,4 proc. To gorszy wynik od poparcia, które w analogicznym okresie miał jego poprzednik Trump.

Media: Boris Johnson dostanie prestiżowe stanowisko?

Ukraińscy deputowani i parlamentarzyści brytyjskiej Partii Konserwatywnej popierają ewentualną kandydaturę ustępującego premiera Wielkiej Brytanii...

zobacz więcej

Niepopularność Bidena przekłada się na słabe notowania Demokratów przed listopadowymi wyborami do Kongresu, po których prawdopodobnie stracą oni większość w Izbie Reprezentantów. Pytany w środę lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer stwierdził, że poprze Bidena, jeśli ten będzie ubiegał się o reelekcję, ale nie odpowiedział na pytanie, czy chce, by prezydent ponownie kandydował.

Jak pokazuje badanie CNN, większość wyborców Republikanów - 55 proc., chce, by partia nominowała kogoś innego, a nie Trumpa na wybory w 2024 roku. Mimo to były prezydent wielokrotnie w ostatnim czasie sugerował, że zamierza startować w wyborach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej