RAPORT

Pogarda

Zełenski: Rosja robi wszystko, by ta zima była dla Europy jak najcięższa [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Rosja wykorzystuje Gazprom i robi wszystko, by nadchodząca zima była dla Europejczyków jak najcięższa – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Ukraińcy odpierają ataki w Donbasie. „Rosja wyczerpała siły i potrzebuje taktycznej pauzy”

Bachmut, Siewiersk i Słowiańsk – to miasta w Donbasie, które Rosjanie bezskutecznie starają się zdobyć w ostatnim czasie. Linia frontu już od wielu...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

– Dzisiejsze informacje o kolejnym sprowokowanym wzroście cen gazu na europejskim rynku do 2 tys. dolarów za tysiąc metrów sześciennych to wystarczająca przyczyna, by rozszerzyć sankcje na Rosję – podkreślił Wołodymyr Zełenski. Podziękował przy tym Londynowi za nałożenie dodatkowych sankcji na Rosjan i rosyjskie podmioty.

Prezydent zaznaczył, że Rosja świadomie stosuje „cenowy terror przeciwko Europie”.

„Sankcje za terror”


– Wykorzystując Gazprom Moskwa robi wszystko, by ta zima stała się dla krajów europejskich jak najcięższa – ocenił prezydent Ukrainy. – Na terror trzeba odpowiadać. Sankcjami – zaapelował.

Prezydent poinformował też w odezwie do narodu, że od 24 lutego Rosja straciła na Ukrainie prawie 40 tys. żołnierzy, a „dziesiątki tysięcy” jej wojskowych zostało rannych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej