RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Obajtek o „taśmach »Wyborczej«”: Żaden prezes spółki nie był poddany takiemu atakowi

To nagonka na mnie oraz kierowany przeze mnie koncern – tak prezes PKN Orlen Daniel Obajtek komentuje informacje z ujawnionych przez portal tvp.info „taśm »Wyborczej«”. Jak wynika z nagrań, w gazecie działała specjalna komórka do „tropienia Obajtka”. – Jeszcze żaden prezes, żadnej spółki w Polsce nie był poddany takiemu potężnemu atakowi – ocenił w rozmowie z TVP Info szef koncernu.

Taśmy „Wyborczej”. „To żadna gazeta – trochę quasi-partia, a trochę prywatna bezpieka”

Z ujawnionego przez portal tvp.info nagrania wynika, że w „Gazecie Wyborczej” funkcjonuje zespół, który ma tropić prezesa PKN Orlen Daniela...

zobacz więcej

W poniedziałek i wtorek na portalu tvp.info ujawniliśmy fragmenty nagrań z rozmowy, w której uczestniczyli przedstawiciele redakcji „Gazety Wyborczej” oraz wydawcy pisma – Agory. Na podstawie zapisu można przypuszczać, że w tym środowisku, między dziennikiem a wydającą go spółką, toczy się walka o wpływy i pieniądze. Przy okazji ujawniono działania wobec prezesa Orlenu, mogące budzić skojarzenia z medialną nagonką.

Szczegóły w tym artykule – Taśmy „Wyborczej”: Walka „o władze i pieniądze” i specjalna komórka od „tropienia Obajtka”.

Obajtek: Wojenka „Wyborczej” miała mnie wyeliminować


W rozmowie z TVP Info Daniel Obajtek mówi, że jest oburzony ujawnionymi informacjami, choć, jak przekonuje, potwierdzają one to, o czym wiadomo było już wcześniej: „To było praktycznie 46 dni publikacji; jeszcze żaden prezes, żadnej spółki w Polsce nie był poddany takiemu potężnemu wręcz atakowi. I to powiedzmy sobie kiedy: wtedy, kiedy realizujemy fuzje konieczne dla wzmocnienia i bezpieczeństwa naszej gospodarki”.

Jego zdaniem urządzona przez „Wyborczą” „swoista nagonka” nigdy nie powinna mieć miejsca. – Patrzę na to z wielkim oburzeniem, jak w dzisiejszych czasach można sięgać do takich metod. Tym bardziej, że firma jest zarządzana prawidłowo – pokazują to wyniki – przekonuje.

Zobacz także: Jak wyglądało polowanie „GW” na Obajtka. „PT” publikuje kalendarium

Obajtek powiedział, że należąca do Agory gazeta bezpodstawnie przez wiele tygodni atakowała jego samego i jego rodzinę.

– Demokracja nie na tym polega, by kogoś prześladować, inwigilować, by wchodzić w jego prywatne życie, by ujawniać jego miejsca zamieszkania, by 46 dni generalnie prowadzić nic innego tylko wojenkę, by mnie wyeliminować z bycia prezesem Orlenu – podsumował.

Zobacz także: Ultimatum Michnika na „taśmach »Wyborczej«” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej