RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wycieńczony koziołek uratowany przez strażaków. Napoili go z butelki [WIDEO]

Upały i pożary są groźne również dla zwierząt (fot. tt/@remizapl/Eusebio Pazos Gullon)
Upały i pożary są groźne również dla zwierząt (fot. tt/@remizapl/Eusebio Pazos Gullon)

Ekstremalne upały i pożary, z jakimi zmaga się Hiszpania, dają się we znaki również zwierzętom. Hiszpańscy strażacy opublikowali w mediach społecznościowych nagranie pokazujące wycieńczonego, uratowanego przez nich z pożaru koziołka.

Na nagraniu widać, że udręczone zwierzę nie boi się ludzi i łapczywie pije wodę z trzymanej przez strażaka butelki. 


Policja dla zwierząt: wiesz, czyj to kot?

Holenderska policja zamieściła na swoich stronach internetowych apel do świadków porzucenie małego kotka na jednym z parkingów z Abbekerk. Zdjęcie...

zobacz więcej

Od początku lata w różnych miejscach Hiszpanii dochodzi do pożarów lasów i łąk. Obecnie największe pożary trwają we wspólnotach autonomicznych Kastylii i Leonu, Andaluzji, Galicji oraz na Wyspach Kanaryjskich. 


We wtorek funkcjonariusze hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil) zatrzymali na Majorce 55-letniego obywatela Niemiec, który podczas minionego weekendu celowo podłożył ogień w siedmiu miejscach tej balearskiej wyspy. Zatrzymano też rolnika z okolic leżącego na północy kraju miasta Burgos, który w niedzielę doprowadził tam do dużego pożaru. Ogień, który strawił 3 tys. ha łąk i lasów, został wzniecony wskutek korzystania przez zatrzymanego z jednej z maszyn rolniczych, mimo obowiązującego w regionie zakazu prac polowych. 


Hiszpania zmaga się z ekstremalnymi upałami. W Andaluzji termometry pokazują ponad 40 st. C. W poniedziałek po południu w miejscowości Fuente Palmera koło Kordoby słupek rtęci sięgnął 45,5 st. C

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej