RAPORT

Pogarda

Pożar w Czeskiej Szwajcarii. Polska wyśle strażaków, policjantów i sprzęt

Najnowsze

Popularne

Jeszcze dziś strażacy razem z policjantami z wykorzystaniem śmigłowca BlackHawk i zbiornika Bambi Bucket pomogą w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria – poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Francja. Pociąg stał w palącym słońcu trzy godziny. Uwięzieni podróżni mdleli

Po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni podróżni pociągu firmy Thalys zostali uwięzieni na wiele godzin bez klimatyzacji, informuje dziennik „Het...

zobacz więcej

„Zaoferowaliśmy przyjaciołom z Czech i Niemiec pomoc w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria. Nasze moduły #GFFFV (moduły gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów – red.) są w gotowości do udzielenia pomocy” – napisał we wtorek na Twitterze komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Generał wskazał, że strona czeska zaakceptowała pomoc Polski w gaszeniu pożaru Parku Narodowego. „Jeszcze dziś strażacy @KGPSP razem z @PolskaPolicja z wykorzystaniem śmigłowca #BlackHawk i zbiornika Bambi Bucket pomogą w walce z żywiołem” – podkreślił gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Pożar lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria wybuchł w niedzielę rano w trudno dostępnym, skalnym terenie. W poniedziałek wieczorem minister spraw wewnętrznych Czech Vit Rakuszan informował, że żywioł rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni ok. 300 hektarów. Nie było informacji o rannych mieszkańcach lub strażakach w rejonie objętym pożarami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej