RAPORT

Tusk kontra Tusk

Policja dla zwierząt: wiesz, czyj to kot?

Policjanci szukają właściciela tego kociaka (fot. politie.nl)
Policjanci szukają właściciela tego kociaka (fot. politie.nl)

Holenderska policja zamieściła na swoich stronach internetowych apel do świadków porzucenie małego kotka na jednym z parkingów z Abbekerk. Zdjęcie zwierzaka i pudełka, w którym go znaleziono mając pomóc w ustaleniu jego właściciela.

Przerzucił psa przez dwumetrową bramę i odszedł. Są zarzuty [WIDEO]

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze (woj. dolnośląskie) swoim działaniem udowodnili, że nie pozwolą na jakąkolwiek formę...

zobacz więcej

Policja dla zwierząt to jedna z formacji holenderskich stróżów prawa. Trzeba przyznać, że bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Świadczyć o tym może apel o pomoc w odnalezieniu osoby, która przed tygodniem porzuciła kociaka na parkingu przy Plantsoenstraat w Abbekerk.

Pod zdjęciem zwierzaka zamieszczono listę informacji, które mogą pomóc w ustaleniu jego właściciela. I nie chodzi tylko o świadków porzucenia kociaka.

„Prosimy o kontakt osoby, które mają wiedzę na temat: pudełka, w którym znaleziono kota, miotu, z którego pochodzi lub właściciela zwierzęcia” – czytamy w komunikacie niderlandzkiej policji.

Areszt za znęcanie się nad kotem. Krępował zwierzę kablem i nagrywał

Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował w piątek, że zatrzymany w środę 22-latek, który miał znęcać się nad kotem i publikować nagrania z tego zajścia w...

zobacz więcej

Policja dla zwierząt w Holandii zajmuje się sprawami dotyczącymi m.in. okrucieństwa wobec zwierząt (obejmującymi także wyrzucanie czy zaniedbywanie zwierząt, zoofilii, zabijaniem i walkami zwierząt, kłusownictwem, nielegalnym handlem zwierzętami, a nawet szczuciem zwierząt na ludzi.

Niemal identyczne zadania wykonują polscy policjanci. Jednak w naszym kraju nie ma wyodrębnionych komórek zajmujących się tylko sprawami zwierząt.

Gros działań w tych kwestiach opiera się na informacjach lub interwencjach organizacji pozarządowych, takich jak np. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami czy Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Pudełko, w którym porzucono kotka (fot. politie.nl)
Pudełko, w którym porzucono kotka (fot. politie.nl)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej