RAPORT

Pogarda

Francja. Pociąg stał w palącym słońcu trzy godziny. Uwięzieni podróżni mdleli

To kolejne kłopoty przewoźnika Thalys (fot. Shutterstock)
To kolejne kłopoty przewoźnika Thalys (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni podróżni pociągu firmy Thalys zostali uwięzieni na wiele godzin bez klimatyzacji, informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”. W niedzielę pociąg TGV (szybka kolej) jadący z Disneylandu niedaleko Paryża do Brukseli utknął w północnej Francji w palącym słońcu.

Potężna awaria na kolei. Zwołano Zespół ds. Incydentów Krytycznych

Nad ranem doszło do awarii kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem na kolei. Pociągi są opóźnione, część z nich odwołano. Kolej jest...

zobacz więcej

Z powodu problemów z brakiem prądu pociąg z około 300 pasażerami utknął w niedzielę w departamencie La Somme na północy Francji około godziny 17. Pasażerowie nie mogli opuścić pociągu przez trzy godziny, informuje „HLN”.

Rzecznik przewoźnika powiedział dziennikowi, że drzwi pociągu były otwarte i pasażerom podawano wodę. Z relacji holenderskiego portalu RTL Nieuws wynika jednak, że drzwi udało się otworzyć dopiero po dwóch godzinach.

Ze względu na wysoką temperaturę kilka osób zasłabło i konieczne było wezwanie ratunkowego helikoptera. „HLN” informuje, że ostatecznie nikt nie trafił do szpitala.

Około godziny 21 wszyscy pasażerowie zostali zabrani zastępczym pociągiem do Brukseli, gdzie część z nich musiała spędzić noc, ze względu na brak połączeń do innych miast.

To kolejne kłopoty przewoźnika Thalys. W ubiegłym tygodniu kilkaset osób zostało uwięzionych na kilka godzin na podparyskiej stacji Saint-Denis w pociągu relacji Paryż-Amsterdam z zepsutą klimatyzacją, podczas gdy temperatura na zewnątrz wynosiła 40 stopni Celsjusza. W pociągu zrobiło się tak gorąco, że zdesperowani pasażerowie wybijali szyby w oknach wagonów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej