RAPORT

Pogarda

Atak na limuzynę z Jarosławem Kaczyńskim. Interweniowała policja [WIDEO]

Gdy prezes PiS opuszczał miasto, jego limuzynę obrzucono jajkami (fot.  YouTube/Moje Gniezno)
Gdy prezes PiS opuszczał miasto, jego limuzynę obrzucono jajkami (fot. YouTube/Moje Gniezno)

Najnowsze

Popularne

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w niedzielę spotkał się mieszkańcami Gniezna i Konina. Gdy opuszczał Gniezno, doszło do groźnego incydentu. – Sprawca został ukarany – słyszymy w gnieźnieńskiej policji.

Wpadka na spotkaniu PO. „Zwieźli tych ludzi z sąsiedniego miasta” [WIDEO]

Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej spotkał się z mieszkańcami Turowa. – Przyszło bardzo dużo ludzi jak na taką niewielką miejscowość –...

zobacz więcej

Spotkania z Jarosławem Kaczyńskim odbyły się w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce”. W ich trakcie najważniejsi politycy PiS odwiedzają miasta i miejscowości w kraju, by porozmawiać o bieżącej sytuacji w państwie oraz o planach rządu.

W sobotę Kaczyński odwiedził Kórnik i Poznań. W obu miejscowościach przy wyjściu z miejsca spotkania obecne były osoby, które w wulgarny sposób wyrażały swoją dezaprobatę wobec partii rządzącej.

Sprawca incydentu ukarany


W niedzielę w Gnieźnie doszło zaś do groźnego incydentu. Gdy prezes PiS opuszczał miasto, jego limuzynę obrzucono jajkami. Musiała interweniować policja.

Za rzucanie przedmiotami w pojazdy mechaniczne – zgodnie z art. 76 Kodeksu wykroczeń – grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Sprawę zakwalifikowano inaczej, jednak bez kary się nie obyło.

– Sprawca został ukarany mandatem za nieobyczajny wybryk – mówi portalowi tvp.info oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska. Jak dodaje, ukarany mężczyzna był trzeźwy.

Na opublikowanym w sieci nagraniu można było usłyszeć okrzyki radości z każdego trafienia w przejeżdżające samochody.

Totalna opozycja w akcji. Świrski: Niemieckie wzorce obalania państwa demokratycznego

W miastach, które odwiedza Jarosław Kaczyński, działacze polityczni związani z opozycją rozkręcają wulgarne i agresywne protesty. „Jak na niemiecką...

zobacz więcej

Te ataki, które można było obserwować w ostatnich dwóch dniach, to nie było wyłącznie ataki na polityków – stwierdził w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński zapytany o ataki na działaczy i zwolenników PiS podczas weekendowego spotkania prezesa PiS w Kórniku.

– Mieliśmy do czynienia z atakiem na ludzi, którzy przyszli na spotkanie z prezesem Kaczyńskim, na zwolenników PiS. Ci ludzie byli atakowani w sposób agresywny, te osoby były opluwane, wyzywane w sposób niezwykle brutalny. To ma na celu zastraszenie ludzi, którzy chcą spotkać się z politykami partii, którą wspierają, coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca – mówił Jabłoński.

W jego opinii jest to zjawisko, które „ma na celu destabilizować sytuację polityczną w Polsce”. – Mieliśmy do czynienia z bardzo różnymi wydarzeniami tego rodzaju, inspirowanymi przez Federację Rosyjską w wielu innych państwach, nawet w Stanach Zjednoczonych – przypomniał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej