RAPORT

Pogarda

Związek zawodowy wzywa do strajku ostrzegawczego w Lufthansie

Lufthansa zmaga się z ogromnymi problemami (fot. Shutterstock/RUBEN M RAMOS)
Lufthansa zmaga się z ogromnymi problemami (fot. Shutterstock/RUBEN M RAMOS)

Najnowsze

Popularne

Związek zawodowy Ver.di wezwał ok. 20 tys. pracowników naziemnych Lufthansy w Niemczech do wzięcia udziału w jednodniowym strajku ostrzegawczym. Akcja ma się rozpocząć w środę o godz. 3.45, a zakończyć w czwartek o godz. 6 rano – poinformował związek. Pasażerowie muszą być przygotowani na odwołane i opóźnione loty.

Chaos na lotniskach, odwołane loty i drogie bilety. Najgorzej jest w Niemczech

Kilkadziesiąt tysięcy lotów odwołanych od kwietnia, a lotniska zmagają się ze strajkami i brakami kadrowymi. Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych...

zobacz więcej

Tłem strajku jest zastój w negocjacjach zbiorowych dla 20 tys. pracowników Lufthansy. Ver.di odrzuciło wstępną ofertę zbiorową Lufthansy jako niewystarczającą.

Wzywani do udziału w strajku są pracownicy Lufthansa AG Ground, Lufthansa Technik, Lufthansa Cargo i innych oddziałów Grupy we wszystkich lokalizacjach Lufthansy, takich jak Frankfurt nad Menem, Duesseldorf, Kolonia, Hamburg, Monachium i Berlin.

Do personelu naziemnego należą m.in. technicy i logistycy, bez których usług samoloty nie mogą wystartować – informuje telewizja ARD.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej