RAPORT

Wojna na Ukrainie

TVP ujawnia nowe nagranie ws. pracy za seks. Kierwiński poinformował Tuska?

Afera w gorzowskim WORD zatacza coraz szersze kręgi. Okazuje się, że wiedzieli o niej najważniejsi politycy w partii, w tym Marcin Kierwiński. Gdy dziennikarze zapytali go teraz o kulisy skandalu, trzasnął im drzwiami przed nosem. W programie „Jedziemy” Michała Rachonia ujawniono nowe nagrania z rozmów marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak (PO) z poszkodowaną byłą pracownicą WORD.

„Praca za seks” i mobbing. Teraz wpływowy działacz tłumaczy, dlaczego odszedł z PO

Przyjęcie do pracy w WORD w Gorzowie Wielkopolskim miało wiązać się z realizacją jednego warunku - zapisaniem się do partii PO. Była pracownica...

zobacz więcej

Przyjęcie do pracy w WORD w Gorzowie Wielkopolskim miało wiązać się z realizacją jednego warunku - zapisaniem się do partii PO. Była pracownica twierdzi, że usłyszała z kolei warunek pracy za seks. Kobieta odmówiła i już w ośrodku nie pracuje.

Zobacz także:   Redaktor naczelny „Gazety Lubuskiej” składa zawiadomienie do prokuratury

O problemie poinformowała gorzowską poseł Platformy. Sprawa trafiła też do marszałek województwa. Przez trzy miesiące nikt nie pomógł poszkodowanej ani nie zgłosił sprawy do wyjaśnienia organom ścigania. Gdy prośby o wsparcie nie przyniosły skutku, była pracownica WORD postanowiła nagłośnić sprawę w mediach.

Choć wiele redakcji w Polsce nadal milczy o sprawie, „Gazeta Lubuska” i Telewizja Polska ujawniają kolejne szokujące materiały.

Zobacz także:   Atak na „Gazetę Lubuską”. Marszałek województwa naciska ws. dziennikarza

Teraz w programie „Jedziemy” pokazano nagranie, na którym jeden z działaczy pytał pod koniec czerwca, czy o aferze w PO zawiadomiono już Donalda Tuska. – Kto się tym zajmie, żeby spróbować tego Donalda Tuska tym zainteresować? – pytał działacz społeczny Stanisław Czerczak.

Radna KO chciała walczyć z hejtem. Wrzeszczy do Kaczyńskiego „wypier***” [WIDEO]

– Chcę Polski empatycznej, bo potrzebna jest empatia w stosunku do każdego człowieka – apelowała w kampanii wyborczej Magdalena Kosakowska, radna...

zobacz więcej

Zobacz także:   „Praca za seks”. Politycy PO uciekają przed pytaniami o aferę w Gorzowie

– Ale ja byłam. Właśnie mówiłam – odpowiedziała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Później dodała, że zgłaszała sprawę bliskim współpracownikom szefa PO, bo sam „Donald Tusk jest nieosiągalny”. – To mi się też nie podoba – przyznała.

– Rozmawiałam o tym w zarządzie Platformy. Mam nadzieję, że pan Kierwiński poinformował o tym przewodniczącego – dodała.

ZOBACZ WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej