RAPORT

Pogarda

Totalna opozycja w akcji. Świrski: Niemieckie wzorce obalania państwa demokratycznego

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski (fot. PAP/Leszek Szymański)
Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

W miastach, które odwiedza Jarosław Kaczyński, działacze polityczni związani z opozycją rozkręcają wulgarne i agresywne protesty. „Jak na niemiecką propagandę przystało mamy do czynienia ze sprawdzonymi wzorcami obalania państwa demokratycznego” – skomentował na Twitterze Maciej Świrski. Prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia wymienił osiem działań, na których oparto obserwowaną akcję.

Gniezno. Zwolennik opozycji uczy dziecko wulgarnego hasła [WIDEO]

W niedzielę w Gnieźnie z mieszkańcami i działaczami PiS spotkał się prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński. Zwolennicy opozycji zorganizowali z...

zobacz więcej

Podczas niedawnej wizyty szefa partii rządzącej w Inowrocławiu doszło do awantury z  udziałem polityków związanych z Koalicją Obywatelską i lokalnym ugrupowaniem Ryszarda Brejzy.

Teraz spotkanie Jarosława Kaczyńskiego próbowała zakłócić  radna miejska z Kórnika i kandydatka PO do Sejmu w ostatnich wyborach Magdalena Kosakowska.

Zobacz także ->  Wyborcy Tuska szczerze: PO dało nam też pokraść

Maciej Świrski napisał, że obserwuje realizację sprawdzonych wzorców obalania państwa demokratycznego.

W tym miejscu wymienił m.in. „rozbijanie spotkań wyborczych przeciwników, akcje spotwarzania oponentów i całych grup społecznych, odczłowieczanie i budowanie wizerunku wroga publicznego”.

„Jedyną siłą demokratyczną w Polsce jest dziś Zjednoczona Prawica”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę mieszkańcami Gniezna. – Jedyną silną partią demokratyczną jest dziś PiS i (szerzej -red.)...

zobacz więcej

Dalej prezes Reduty Dobrego Imienia wymienił: „Zaangażowanie wielkonakładowych mediów dających paliwo nienawiści dla zwolenników. Budowanie wspólnoty wokół nienawiści do wroga. Wykorzystanie emocji związanych z objawami kryzysu gospodarczego do budowania fałszywego obrazu jego przyczyn. Kult przywódcy z niejasną przeszłością i powiązaniami”.

Na koniec dodał: „publikowanie ekstremistycznego programu, w który nikt nie wierzy, bo przecież to niemożliwe, żeby ktoś chciał to realizować” oraz „bazowanie w większości na ludziach, którzy stracili na wprowadzeniu demokracji i jej nie rozumiejących”.

Zobacz także ->  Ekipa Tuska „zorganizowała się na ulicy”. Efekt – obrzydliwy hejt

Na koniec zaznaczył, że na szczęście istnieje jeden element różniący zasadniczo Polskę od Niemiec w roku 1932. „Polacy instynktownie wyczuwają fałsz Tuska i gardzą niemiecką dyscypliną” – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej