Tusk kontra Tusk

Formuła 1: Verstappen wygrał Grand Prix Francji

Max Verstappen (fot.  Dan Mullan/Getty Images)
Max Verstappen (fot. Dan Mullan/Getty Images)

Lider cyklu Holender Max Verstappen z zespołu Red Bull wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Francji, 12. rundę mistrzostw świata, i umocnił się na pozycji lidera. To siódmy triumf Holendra w tegorocznym sezonie.

Liga Narodów. Polscy siatkarze przegrali w półfinale

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w półfinale Ligi Narodów z USA 0:3 (22:25, 23:25, 13:25). Biało-Czerwoni w niedzielę zagrają o trzecie...

Drugi był siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który w wyścigu GP F1 startował po raz 300. Trzecie miejsce wywalczył jego partner z zespołu Brytyjczyk George Russell.

Monakijczyk Charles Leclerc, wicelider klasyfikacji mistrzostw świata, który wywalczył siódme pole position, nie ukończył wyścigu; na 18. okrążeniu wypadł z toru i uszkodził bolid.

Verstappen zdecydowanie prowadzi w mistrzostwach świata, zgromadził już 233 pkt i o 63 pkt wyprzedza drugiego Leclerca.