RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosjanie uprowadzają cywilów dla okupu. Szokujące dane tylko z Zaporoża

Ludzie są nadal uprowadzani na tymczasowo okupowanych terytoriach (fot. PAP/EPA/GEORGE IVANCHENKO)
Ludzie są nadal uprowadzani na tymczasowo okupowanych terytoriach (fot. PAP/EPA/GEORGE IVANCHENKO)

Najnowsze

Popularne

Rosyjscy okupanci porwali już 415 ukraińskich cywilów w okupowanym Zaporożu – przekazał Ołeksandr Staruch, szef zaporoskiego OVA. Wskazał również, że w roli zakładników przetrzymywanych jest 170 osób – informuje agencja Unian.

Zginęło 15 żołnierzy. SBU pokazało nagranie z drona [WIDEO]

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zniszczyła rosyjski czołg T-72 za pomocą drona szturmowego. W wyniku ataku zginęło 15 okupantów. Ukraiński...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Staruch zaznaczył, że za osobę uprowadzoną uważa się osobę, która była przetrzymywana w niewoli dłużej niż trzy dni. Znacznie więcej jest osób porwanych na 1-2 dni w celu wymuszenia okupu.

Ludzie są nadal uprowadzani na tymczasowo okupowanych terytoriach. W celu poszukiwania i badania podobnych sytuacji w marcu utworzono regionalną komisję, która zbiera informacje o takich przypadkach” – wskazano w raporcie.

W regionie Zaporoża trwa również ewakuacja ludności cywilnej. Unian wskazuje, że choć nie ma korytarzy humanitarnych, mieszkający w niebezpiecznych rejonach są zachęcani do przeniesienia się w głąb Ukrainy. W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przypuścili ostrzał rakietowy na Kyryliwkę, leżącą w obwodzie zaporoskim.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej